پایان عمر ویندوز 10 پس از 10 سال تا یک سال دیگر

     تاریخ آخرین ویرایش :   19 اردیبهشت 1403       8 بازدید
پایان عمر ویندوز 10
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک سال تا پایان عمر ویندوز ۱۰

پایان عمر ویندوز 10 پس از 10 سال تا یک سال دیگر رقم خواهد خورد. هنگامی که یک نسخه ویندوز به تاریخ پایان پشتیبانی خود می‌رسد نرم افزار مربوطه می‌تواند همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، ولی باید توجه داشت که کانال به‌روز رسانی آن متوقف می‌شود.
سرویس اخبار فناوری – شرکت مایکروسافت در نظر دارد کمتر از دو سال دیگر پس از طی کردن یک دوره موفق ده ساله به زندگی سیستم عامل ویندوز 10 خاتمه دهد و آن را برای همیشه بازنشسته کند.

به گزارش خبر ICT از ایستنا البته این خبر چندان هم برای کاربران تعجب آور نیست. همان طور که تاریخ پایان فعالیت ویندوز 10 در سند پشتیبانی مایکروسافت آورده شده است. این نسخه از سیستم عامل مذکور در سال 2025 میلادی به پایان پشتیبانی خود می‌رسد. این برنامه توسط سیاست چرخه زندگی مدرن مایکروسافت تعریف شده و در صفحه ویژه مربوط به چرخه حیات مایکروسافت به این شکل آورده شده است: «ویندوز 10 در تاریخ 14 اکتبر 2025 به پایان پشتیبانی خود می‌رسد. نسخه فعلی 22H2 نسخه نهایی ویندوز 10 خواهد بود و همه نسخه‌ها تا آن تاریخ با انتشار به‌روز رسانی‌های امنیتی ماهانه پشتیبانی می‌شوند».

هنگامی که یک نسخه ویندوز به تاریخ پایان پشتیبانی خود می‌رسد نرم افزار مربوطه می‌تواند همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، ولی باید توجه داشت که کانال به‌روز رسانی آن متوقف می‌شود.

عدم انتشار بروز رسانی های امنیتی

مایکروسافت در صفحه پشتیبانی خود نوشته است: «هیچ به‌روز رسانی امنیتی جدید، به‌روز رسانی غیرامنیتی، یا پشتیبانی کمکی وجود نخواهد داشت. کاربران تشویق می‌شوند که به آخرین نسخه محصول یا خدمات مهاجرت کنند. ممکن است برنامه‌های پولی برای محصولات قابل اجرا در دسترس باشند».

مطالب پیشنهادی  مینی پی‌سی Minisforum S100

درحالی که مایکروسافت به طور صریح اعلام کرده است که کاربران خود را تشویق به استفاده از نسخه جدیدتر سیستم عامل ویندوز می‌کند. ولی متاسفانه این گزینه برای مشتریانی که ویندوز 10 را روی دستگاهی که شرایط سخت افزاری آن سازگار با ویندوز 11 نیست، پشتیبانی نمی‌شود. اگر بخواهید یک دستگاه رایانه شخصی با چنین مشخصاتی را به ویندوز 11 ارتقا دهید، با پیام خطا مواجه خواهید شد و در کنار آن مایکروسافت قاطع است که مهلت پشتیبانی از ویندوز 10 را تمدید نخواهد کرد.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال

چ اردیبهشت 19 , 1403
حریم خصوصی در دنیای ارزهای دیجیتال
//

شاید برای شما جالب باشد