حساب کاربری ایکس‌ باکس و ماجرای جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکان

     تاریخ آخرین ویرایش :   17 خرداد 1402       44 بازدید
حساب کاربری ایکس‌ باکس
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جریمه ۲۰ میلیون دلاری مایکروسافت به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان

حساب کاربری ایکس‌ باکس که کودکان از آن استفاده می کنند به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان باعث جریمه مایکروسافت شد.
سرویس اخبار فناوری – مایکروسافت به دلیل جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکانی که حساب «ایکس‌باکس» دارند، ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.
براساس توافق کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و مایکروسافت، این شرکت باید برای حفاظت از حریم خصوصی کودکانی که از کاربران بازی‌های اینترنتی این شرکت هستند، اقدامات بیشتری را در نظر بگیرد.در کنار سایر تخلفات، این کمیسیون دریافته که مایکروسافت در زمینه اطلاع‌رسانی در باره سیاست‌های جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان به والدین آنها، کوتاهی کرده است.

تخلف مشابه در ابزارهای کنترل صوتی

به گزارش خبر‌آی‌سی‌تی از ایتنا و به نقل از بی‌بی‌سی، پیش‌تر، آمازون نیز در خصوص «ابزارهای کنترل صوتی» خود، تخلف مشابهی را مرتکب شده بود. هفته گذشته پس از آنکه کمیسیون تجارت فدرال آمریکا دریافت که این شرکت برای سال‌ها، داده‌های حساس از جمله صدای ضبط شده کودکان را جمع‌آوری کرده، آمازون را ملزم به پرداخت ۲۵ میلیون دلار جریمه کرد.همچنین آمازون به دلیل قراردادن اطلاعات مشتریان زنگ های تصویری درب منازل این شرکت به کارمندانش، ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار جریمه شد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا اعلام کرد مایکروسافت با عدم دریافت کافی رضایت والدین و جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان زیر ۱۳ سال، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان را نقض کرده است.

این کمیسیون همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده که مایکروسافت از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، اطلاعات شخصی کودکان را حتی بدون کسب رضایت والدین آنان، «گاهی برای سال‌ها» نگهداری کرده است.

مطالب پیشنهادی  خودروهای هیدروژنی یا الکتریکی ؟ آینده در کنار کدام تکنولوژی خواهد بود

قانون حفاظت از حریم خصوصی کودکان، وب‌سایت‌ها و خدمات آنلاین برای کودکان را ملزم می‌کند تا رضایت والدین را کسب کرده و اطلاعات شخصی جمع‌آوری شده فرزندان‌شان را به آنها اطلاع دهند.

حساب کاربری ایکس‌ باکس
حساب کاربری ایکس‌ باکس

عدم اطلاع‌رسانی به والدین در مورد جمع‌آوری سایر داده‌های خصوصی کودکا

کاربران بازی اینترنتی «ایکس‌باکس» باید برای استفاده از برخی خدمات ویژه، حساب کاربری ایجاد کنند. اطلاعاتی مانند نام کامل، آدرس ایمیل و تاریخ تولد از جمله اطلاعاتی است که توسط این شرکت جمع‌آوری می‌شود.
همچنین به گفته این کمیسیون، مایکروسافت در اطلاع‌رسانی به والدین در مورد جمع‌آوری سایر اطلاعات خصوصی کودکان‌شان موفق نبوده است. مواردی از جمله از جمله تصویر نمایه کاربران و شریک‌سازی این داده‌ها با نهادهای ثالث از مهترین آن می باشد.دیو مک کارتی، مدیر بخش خدمات بازی اینترنتی «ایکس‌باکس» در یکی از وبلاگ‌های ایکس باکس مطالبی را نوشت. او گفت «متاسفانه ما انتظارات مشتریان خود را برآورده نکردیم. ولی متعهد به پیروی از دستور کمیسیون تجارت فدرال آمریکا برای ادامه بهبود خدمات ایمنی خود هستیم.»

او در ادامه افزود: «ما باید کارهای بیشتری را انجام دهیم. همچنین در تعهدمان به حفاظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران خود، ثابت قدم خواهیم ماند.»

براساس دستور کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، مایکروسافت باید خدمات ایمنی جدیدی را برای کودکان ایجاد کند. مطابق این خدمات ایمنی در صورت عدم رضایت والدین پس از دو هفته، باید تمامی داده‌های شخصی کودکان آنها حذف شود. این دستور قبل از اجرایی شدن باید توسط یک قاضی فدرال تایید شود.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

قانون فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی در پارلمان فرانسه تصویب شد

چ خرداد 17 , 1402
قانون فعالیت اینفلوئنسرها
//

شاید برای شما جالب باشد