تبدیل هوش مصنوعی به ابرانسان

     تاریخ آخرین ویرایش :   7 آذر 1402       13 بازدید
تبدیل هوش مصنوعی به ابرانسان
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 هوش مصنوعی ۵۰ سال دیگر می‌تواند به ابرانسان تبدیل شود

تبدیل هوش مصنوعی به ابرانسان 50 سال فاصله وجود دارد. این نکته را جیمی ویلز بنیانگذار ویکی پدیا در گفتگو با یورونیوز مطرح کرده است.

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – جیمی ویلز، بنیان‌گذار «ویکی‌پدیا» می‌گوید هوش مصنوعی هنوز دستکم ۵۰ سال با تبدیل شدن به یک «ابرانسان» فاصله دارد. او در گفتگو با یورونیوز عملکرد ابزار هوش مصنوعی «چت جی‌پی‌تی»  برای نگارش مطلب در «ویکی پدیا» را «آشفته بازار» توصیف کرد. او می‌گوید مطالبی که «چت جی‌پی‌تی» اکنون برای «ویکی پدیا» تهیه می‌کند «فاجعه» هستند و «اصلا جواب نمی‌دهند.» همچنین درباره کاربرد «چت جی‌پی‌تی» می‌گوید: «واقعا خیلی نکات را از دست می‌دهد و اشتباه مرتکب می‌شود. اشتباهتش به ظاهر موجه می‌رسند اما برای خودش منبع می‌تراشد و آشفته بازار است.»به گزارش خبر ICT از ایتنا – «چت جی‌پی‌تی» محصول شرکت «اوپن ای‌آی» که سال گذشته به بازار عرضه شد بحث‌های زیادی را پیرامون هوش مصنوعی و تاثیر آن بر زندگی انسان‌ها پدید آورده است.

جیمی ویلز بر این باور است که هوش مصنوعی در آینده می‌تواند از انسان پیشی بگیرد اما کار ابزارهای هوش مصنوعی فعلا به احتمال زیاد به حمایت از فعالیت‌های فکری انسان محدود خواهد شد.

تبدیل هوش مصنوعی به ابرانسان

جیمی ویلز – بنیانگذار ویکی‌پدیا

برکناری سام آلتمن از مدیرعاملی شرکت «اوپن ای‌آی»

بنیان‌گذار «ویکی‌پدیا» برکناری سام آلتمن از مدیرعاملی شرکت «اوپن ای‌آی» و بازگشت او به این کمپانی را «نگران‌کننده» می‌داند. اما بر این باور است که در نهایت «این ماجرا هم می‌گذرد و انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است.» جیمی ویلز با وجود انتقادهایی که علیه ابزارهای کنونی هوش مصنوعی مطرح می‌شود استفاده از آنها را برای «ویکی پدیا» منتفی نمی‌داند.او معتقد است که می‌توان از این ابزارها برای کشف اشتباهات موجود در مطالب «ویکی پدیا» کمک گرفت. ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند مطالب «ویکی پدیا» را با منابعی که از آنها استفاده می‌کنند مقایسه کنند و به این ترتیب اشتباهات اصلاح خواهد شد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  افزایش سرعت گوشی اندرویدی با چند ترفند ساده

بنیان‌گذار «ویکی‌پدیا» احتمال همکاری این وبسایت با یکی از شرکت‌های فعال در عرصه هوش مصنوعی را رد نمی‌کند. اما تاکید می‌کند که این تصمیم باید پس از تامل و بررسی زیاد گرفته شود.

«ویکی پدیا» هم‌اکنون برای ابزارهای هوش مصنوعی منبع مهمی محسوب می‌شود زیرا این ابزارها از اطلاعات منتشرشده در اینترنت برای تهیه مطالب خود کمک می‌گیرند.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها

س آذر 7 , 1402
تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها
//

شاید برای شما جالب باشد