دوربین امنیتی خانگی با فناوری تشخیص چهره

زمان مطالعه: 2 دقیقه

محافظت از اعضای خانواده وقتی که در خانه نیستید، از دغدغه های والدین است. دوربین های امنیتی موجود با حسگر حرکتی ورود یا حرکت اشخاص در اطراف خانه را کنترل می کنند. اما دوربین ساخت شرکت فرانسوی «نتاتمو» (Netatmo) چهره فرد را بدقت نشان می دهد و همزمان از طریق اپلیکیشن و تلفن هوشمند به صاحب خانه می فرستند.

سازندگان آن می گویند این فناوری بسیار هوشمندتر از دوربین مجهز به سامانه حسگرهای حرکتی است. مدیر بازاریابی شرکت «نتاتمو» می گوید: «دوربینهای امنیتی خانگی موجود زیاد پیشرفته نیستند، اگر چیزی حرکت کند معلوم نیست انسان یا شیء است، کودک شما یا شخص دیگری است زیرا دقت دوربین ها پایین است با هر حرکت یا تغییر نور مدام به شما هشدار می دهند. اگر سرکار باشید، با این دوربین های مجهز به فناوری تشخیص چهره می فهمید آیا بچه ها به خانه برگشته اند یا غریبه ای در خانه است.»

مدیر بازاریابی شرکت می افزاید: «در این دوربین الگورتیم پیچیده تشخیص چهره وجود دارد. در واقع کار این الگوریتم ارايه یک تصویر ریاضی از صورت است. این بازتاب چهره با اعداد و الگورتیم، با محاسبه فاصله و در نظر گرفتن ویژگیهای صورت ساخته می شود. دوربین با فناوری تشخیص چهره دست کم به یک نفر کمک کرد تا دزد خانه اش در پاریس را شناسایی کند. دمیان، پس از اینکه متوجه شد پول کشوی کمد خانه اش ناپدید می شود با استفاده از این دوربین تصویر دزد را ثبت کرد و به پلیس نشان داد. دزد خانه او به ۹ ماه حبس محکوم شد.

به گفته سازندگان، این دوربینها نه تنها برای کنترل امنیت در خانه بلکه برای والدین شاغل و مراقبت از کودکان در خانه طراحی شده است. دوربین هوشمند خانگی بخش از روند رو به گسترش موسوم به «ابزارهای متصل به اینترنت» است. به گزارش یک موسسه تحقیقی آمریکایی امسال نزدیک به شش و نیم میلیارد ابزار متصل به اینترنت در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد که نشان دهنده یک افزایش سی درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ است.

[aparat id=”q7w8I” width=”600″]

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

31 + = 32

پست بعدی

کمیسیون تلفیق به آزادسازی باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ رای نداد

ی بهمن 14 , 1397
<span class="rt-reading-time" style="display: block;"><span class="rt-label rt-prefix">زمان مطالعه: </span> <span class="rt-time">2</span> <span class="rt-label rt-postfix">دقیقه</span></span> کمیسیون تلفیق مصوبه کمیسیون صنایع در خصوص آزاد سازی فرکانس‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ که در اختیار سازمان صدا و سیما است را رد کرد.
باند فرکانسی 700 و 800