پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

مقابله با تصاویر جعلی

مقابله با تصاویر جعلی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

راهکار انقلابی شرکت‌های دوربین‌سازی برای مقابله با تصاویر جعلی

مقابله با تصاویر جعلی توسط  سه غول صنعت دوربین‌سازی، از طریق امضای دیجیتالی در دوربین‌های حرفه‌ای عملیاتی می شود.

سرویس اخبار فناوری – در حالی‌که فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی، امکان ساخت تصاویر و ویدیوهای جعلی اما بسیار متقاعد‌کننده را فراهم کرده‌اند، سازندگان بزرگ دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری همچون سونی، نیکون و کانن، راه‌حلی نوین برای رویارویی با این چالش ارائه کرده‌اند.
به گزارش خبر ICT از ایتنا – این سه غول صنعت دوربین‌سازی، بزودی سیستم امضای دیجیتالی را در دوربین‌های حرفه‌ای بدون آینه و تک‌لنزی بازتابی خود تعبیه خواهند کرد.این سیستم به صورت خودکار، اطلاعاتی نظیر زمان و تاریخ عکاسی، موقعیت مکانی دوربین و هویت عکاس را به صورت یک امضای دیجیتال رمزنگاری شده، به تصویر متصل می‌کند تا اصل بودن آن را تضمین نماید.

به گفته کارشناسان، این سیستم امضای دیجیتال قابلیت مقاومت بالایی در برابر دستکاری‌های احتمالی تصاویر پس از ثبت آن‌ها توسط دوربین دارد . هدف آن تضمین اعتبار و یکپارچگی تصاویر حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف مانند رسانه، خبر، علم و تحقیقات است.

سونی، نیکون و کانن بر سر یک استاندارد فنی مشترک برای اجرای این سیستم به توافق رسیده‌اند. آن‌ها همچنین قرار است این سیستم را با یک نرم‌افزار آنلاین تحت عنوان Verify سازگار کنند. سیستمی که امکان بررسی و تأیید رایگان تصاویر را برای همگان فراهم می‌نماید.

انتظار می‌رود فناوری جدید تا سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس عموم قرار گیرد. کارشناسان معتقدند چنین فناوری‌هایی، می‌تواند تا حد زیادی به بازگرداندن اعتماد عمومی نسبت به درستی محتوای تصویری در فضای دیجیتال کمک کند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  خدمات دیجیتال سبز

About The Author

آخرین خبرها

کیفیت خواب شب
1 دقیقه زمان مطالعه
نمایشگر اپل واچ سری 10
1 دقیقه زمان مطالعه
تشخیص صوت هوش مصنوعی
1 دقیقه زمان مطالعه
سرقت اطلاعات گوشی
1 دقیقه زمان مطالعه