توسعه هوش مصنوعی با خواندن امواج مغزی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خبر آی‌سی‌تی – دانشمندان با توسعه هوش مصنوعی و خواندن امواج مغزی متوجه می‌شوند که فرد به چه چیزی نگاه می‌کند. امواج مغزی ما می‌تواند اطلاعاتی بسیار بزرگ از وضعیت دید ما افشا کند که تحقیاقت اخیر دانشمندان نیز موید این نکته بوده است.

امواج مغزی ما می‌تواند اطلاعاتی بسیار بزرگ از وضعیت دید ما افشا کند که تحقیقات اخیر دانشمندان نیز موید این نکته به همراه جزئیاتی جالب بوده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی futurism، در حقیقت یک ساختار هوش مصنوعی بسیار نیرومند توانسته است تا با اسکن کردن امواج مغزی یک فرد، تصاویر ورودی از دید او را تحلیل و به نمایش بگذارد.

این هوش مصنوعی تنها با تحلیل امواج مغزی ساطع شده از مغز کاربر، توانسته است متوجه شود که او در حال نگاه کردن به چه چیزی است. از دید محقیقن، این امر می‌تواند یک پیشرفت بزرگ در زمینه علوم مختلف به همراه داشته باشد.

مطابق جزئیات اعلام شده، این آزمایش با استفاده از یک هوش مصنوعی نیرومند و ساختار هدست‌های EEG (یا electrode-covered electroencephalography) انجام شده است.

این هدست شامل چندین دریافت کننده پالس‌های مغزی است که مانند یک کلاه بر روی سر کاربر کشیده می‌شود.

البته تصاویر خروجی این مجموعه، دقت و کیفیت تصاویر دیده شده توسط انسان را ندارند، ولی با توجه به کلیت عملکرد این سیستم باید گفت که نتایج به دست آمده بسیار عالی و تحسین برانگیز هستند.

تیم مسئول این پروژه در دانشگاه مسکو در روسیه توانستند تا در چند نوبت، عملکرد این سیستم را تائید کنند و به همین دلیل نیز از همین الان فاز دوم پروژه کلید خورده است.

به گفته این دانشمندان، در فاز دوم پروژه توسعه هوش مصنوعی قرار است تا با استفاده از دو شبکه عصبی مستقل، این تصاویر با کیفیت و دقت بیشتری برداشت شوند.
البته هنوز زمان‌بندی مناسبی برای این موضوع اعلام نشده است.

 

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

77 + = 78

پست بعدی

وزیر ارتباطات از اجرای برنامه پست پلاس خبر داد

د آذر 18 , 1398
<span class="rt-reading-time" style="display: block;"><span class="rt-label rt-prefix">زمان مطالعه: </span> <span class="rt-time">2</span> <span class="rt-label rt-postfix">دقیقه</span></span> خبر آی‌سی‌تی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ” اجرای پست پلاس ” برای تحول در پست و پیوستن به هوشمند سازی شهر، خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد […]
اجرای برنامه پست پلاس