هزینه اینترنت استارلینک چقدر است؟

     تاریخ آخرین ویرایش :   9 آبان 1401       35 بازدید
هزینه اینترنت استارلینک
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هزینه اینترنت استارلینک چقدر است؟

اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – برای استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر باید هزینه کنید و قیمت سرویس و دیش آن چقدر است؟
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در هفته‌های اخیر و به خصوص در روزهای گذشته مورد توجه بوده است.اما برای استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک کاربر باید چقدر هزینه کند و قیمت خرید دیش یا ترمینال آن چقدر است؟
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک  قدمت بالایی ندارد اما در مدت زمان کوتاهی توانسته کاربران زیادی را جذب کند. حالا کاربران در ایران منتظر دسترسی به آن هستند. در حقیقت با برداشته شدن برخی تحریم‌های تکنولوژی علیه ایران از سوی ایالات متحده، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس وعده فعال شدن استارلینک را برای کشورمان اعلام کرد.
در همین راستا در ادامه می‌خواهیم نگاهی به هزینه اینترنت ماهواره ای استارلینک و همچنین قیمت خرید دیش یا ترمینال و سرویس آن داشته باشیم.

خرید اینترنت استارلینک و قیمت دیش

از همین ابتدا باید بگوییم که اینترنت ماهواره ای استارلینک ارزان نیست. حتی در ماه‌های اخیر قیمت خرید دیش یا کیت آن و همچنین سرویس این اینترنت افزایش پیدا کرده است. قیمت تجهیزات این سرویس در گذشته برای خرید دیش برابر 499 دلار  و سرویس اینترنت آن  با قیمت ماهانه 99 دلار بود که البته مدتی است که این قیمت‌ها ها افزایش مواجه شد.
هزینه خرید اینترنت ماهواره ای استارلینک شامل یک هزینه اولیه برای خرید تجهیزات و  سرویس ماهانه آن می‌شود. در حقیقت حالا قیمت دیش یا کیت آن برابر 599 دلار است و هزینه سرویس استارلینک به صورت ماهانه به 110 دلار می‌رسد.
بنابراین حتی اگر روزی پای اینترنت استارلینک به کشورمان باز شود، با قیمت‌های نجومی هم برای تجهیزات و هم برای سرویس ماهانه آن روبه‌رو می‌شویم. با یک حساب سرانگشتی و درنظر گرفتن هزینه‌های جانبی، قیمت دیش استارلینک در ایران نزدیک به 20 میلیون تومان می‌شود و هزینه سرویس ماهانه‌اش هم از 3 میلیون تومان فراتر خواهد رفت. بنابراین بسیاری از مردم کشورمان قادر به تهیه آن نخواهند بود.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

آسیب پذیری سیستم عامل Juniper Junos

د آبان 9 , 1401
آسیب پذیری سیستم عامل
//

شاید برای شما جالب باشد