ربات جدید آمازون رونمایی شد

     تاریخ آخرین ویرایش :   23 آبان 1401       35 بازدید
ربات جدید آمازون
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آمازون از ربات جدیدی با قابلیت تشخیص اشیا به کمک هوش مصنوعی پرده برداشت

آمازون از ربات جدیدی به نام «Sparrow» رونمایی کرده که در انبارهای این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ربات جدید آمازون Sparrow اولین ربات مخصوص انبار آمازون است که می‌تواند محصولات را به طور جداگانه تشخیص دهد.

ربات جدید آمازون رونمایی شد. این ربات اولین ربات مخصوص انبار آمازون است که می‌تواند محصولات را به‌طور جداگانه تشخیص دهد، انتخاب و جابه‌جا کند.

اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – به گفته آمازون، این بازوی رباتیک جدید می‌تواند به کمک هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای میلیون‌ها آیتم را شناسایی و جابه‌جا کند. این ربات کارهای تکراری را که توسط نیروهای انسانی انجام می‌شود را کاهش دهد.

تماشای ویدئوی این ربات

 

 

ربات آمازون می‌تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد

آمازون به‌طور دقیق نگفته چگونه می‌خواهد از این ربات جدید استفاده کند. اما با توجه به عملکردش، کاربردهای متنوعی برای آن در انبارهای آمازون می‌تواند وجود دارد. به گفته «خاویر ون چاو»، سخنگوی آمازون در تحقیقات کنونی از Sparrow برای جمع‌آوری موجودی انبار استفاده می‌شود:

«در مرحله تحقیق و توسعه کنونی، ما با Sparrow در زمینه جمع‌آوری موجودی انبار پیش از بسته‌بندی برای مشتریان کار می‌کنیم. با این حال، کاربردهای احتمالی این ربات در عملیات‌های ما بسیار گسترده‌تر است.»

در حال حاضر ربات جدید آمازون مراحل تحقیق و توسعه را پشت سر می‌گذارد و این کمپانی به‌طور فعالانه آن را در عملیات‌هایش آزمایش می‌کند. بنابراین ربات جدید به‌صورت عمده در انبارها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

مطالب پیشنهادی  دستیار هوش مصنوعی Adobe برای خلاصه‌سازی فایل‌ PDF

گزارش های زیادی حکایت از ناامن بودن این تکنولوژی دارد ولی آمازون در حال کار با هدف توسعه آن می باشد. علاوه بر این، در گذشته اسناد محرمانه‌ای به اینترنت راه پیدا کرده بود که از ضرر سالانه 8 میلیارد دلاری آمازون در پی خروج نیروها حکایت داشت.

با وجود تمام این موارد، آمازون می‌گوید ربات‌ها جایگزین انسان‌ها نمی‌شوند و اگر این کمپانی در چنین مسیری قدم بردارد، احتمالاً دیگر نمی‌تواند به فعالیت ادامه دهد. بنابراین ظاهراً آمازون می‌خواهد در انبارهایش هم از ربات‌ها و هم از نیروی انسانی استفاده کند و بیشتر کارهای تکراری و ساده را به ربات‌ها بدهد.

 

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

اینترنت ماهواره ای آمازون

د آبان 23 , 1401
اینترنت ماهواره ای آمازون
//

شاید برای شما جالب باشد