شمارش معکوس سفر به ماه آغاز شد

     تاریخ آخرین ویرایش :   26 آبان 1401       14 بازدید
سفر به ماه
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خیز ناسا به سوی ماه؛ شمارش معکوس سفر به ماه آغاز شد

پرواز آزمایشی ناسا به سوی ماه قرار است این هفته انجام شود. سفر به ماه چه زمانی اتافق می  افتد؟

سفر به ماه در هفته جاری انجام می گیرد. ناسا شمارش معکوس را برای پرتاب موشک جدید خود به سوی کره ماه آغاز کرد.

اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – اداره ملی هوا و فضای آمریکا، ناسا، روز دوشنبه، ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان)، شمارش معکوس را برای پرتاب موشک جدید خود به سوی کره ماه آغاز کرد. این پرتاب قرار است در هفته جاری انجام گیرد. اما خرابی‌هایی که به علت طوفان به بار آمده ، شاید باعث شود که این پرواز آزمایشی بار دیگر به تاخیر افتد.

بادهای شدید طوفان نیکول، پنجشنبه هفته گذشته باعث شدند که بخشی سه متری از بالای موشک کنده شود. مسئولان پروژه می‌خوهند کسب اطمینان کنند که موشک همچنان امنیت پرواز دارد. پیش‌بینی می‌شود که تصمیم نهایی در خصوص این موضوع دوشنبه‌شب اخذ گردد.

سفر به ماه په زمانی آغاز خواهد شد

مطابق برنامه، پرتاب قرار است بامداد چهارشنبه، ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان)، از «مرکز فضایی کندی» انجام شود. این مرکز در کیپ کاناورال در ایالت فلوریدای آمریکا واقع است. این پرواز البته فضانورد واقعی نخواهد داشت و هدف از انجام آن، آزمایش این موشک ۹۸ متری است که قوی‌ترین موشک ساخته‌شده در تاریخ ناسا محسوب می‌شود. موشک خواهد کوشید کپسول خود را به مدار کره ماه بفرستد.

مطالب پیشنهادی  بهترین مشاغل در اروپا در سال ۲۰۲۴ کدام ها هستند؟

این پروژه چهار میلیارد دلاری به دلایل مختلف، از نشت سوخت تا طوفان ایان که حدود یک ماه و نیم پیش موشک را مجبور کرد به آشیانه بازگردد، از اوت تاکنون به تاخیر افتاد.

ناسا قصد دارد در سال ۲۰۲۴ فضانوردهایی را به مدار کره ماه بفرستد.  در سال ۲۰۲۵ بار دیگر فضانوردها را روی این کره فرود آورد؛ کاری که در تاریخ بشر تنها یک بار انجام شده است: در دسامبر ۱۹۷۲ که سازمان ناسا در جریان پروژه آپولو، موفق شد فضانوردانی را بر کره ماه بنشاند.

روز یکشنبه یک ماهواره بسیار کوچک ناسا به نام «کپستون» که در تابستان از نیوزلند به هوا پرتاب شده بود، وارد مدار ویژه‌ای از ماه شد. «کپستون» قرار است شش ماه در این مدار ویژه که ده‌ها هزار کیلومتر طول دارد، باقی بماند. ناسا می‌خواهد در این مدار انباری برای فضانوردهایی که به ماه می‌روند، بسازد. این ایستگاه قرار است «گیت‌وی» نام داشته باشد و نقطه‌ای برای فضانوردها در مسیر سفر بین زمین و ماه باشد.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

تولید نسل جدید کارت‌های هوشمند با فناوریهای روز

پ آبان 26 , 1401
نسل جدید کارت‌های هوشمند
//

شاید برای شما جالب باشد