قانون فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی در پارلمان فرانسه تصویب شد

     تاریخ آخرین ویرایش :   17 خرداد 1402       50 بازدید
قانون فعالیت اینفلوئنسرها
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فعالیت اینفلوئنسرهای فرانسوی قانونمند می‌شود

قانون فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی در پارلمان فرانسه تصویب شد. طبق قانون جدیدی که در پارلمان فرانسه تصویب شد، فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی با هدف مقابله با تبلیغ محصولات و روندهای خطرناک، سامان‌دهی می‌شود.
سرویس اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – پس از این که قانونگذاران در مجلس ملی فرانسه به این قانون رای دادند، ۳۴۲ سناتور از طیف‌های سیاسی مختلف، به تصویب قانونی رای دادند که از سوی دو نماینده معرفی شده بود. اولیویا گرگوار، وزیر بازرگانی پس از این رای، از تعهد اعضای پارلمان و کیفیت کار آنها تجدید کرد.
به گزارش خبر آی‌سی‌تی از  ایتنا و به نقل از ایسنا، حدود ۱۵۰ هزار اینفلوئنسر در فرانسه وجود دارد اما اقدامات برخی از آنها، بازاریابی اینفلوئنسری را با انتقادهای فزاینده روبرو کرده است.

شاکیان اقدامات گروهی را آغاز کرده اند و یک گزارش کوبنده از سوی اداره پیشگیری از تقلب فرانسه منتشر شده است.

جنگ دیجیتال بر سر اینفلو-دزدی !

عجیب‌تر از آن این که یک خواننده رپ فرانسوی در یک جنگ دیجیتالی علیه کسانی که به آنها لقب “اینفلو-دزد” داده است، این موضوع را از طریق کمپین تبلیغاتی خود در شبکه‌های اجتماعی تشدید کرده است.

از تبلیغ محصولات خطرناک تا اتهام کلاهبرداری، درخواستهای فزاینده‌ای برای ساماندهی اینفلوئنسرها وجود دارد. از روز چهارشنبه، دو اینفلوئنسر معروف فرانسوی دستور یافته اند پیام اداره پیشگیری از تقلب فرانسه را نمایش دهند. این پیام درباره برخی از محتوای آنها هشدار می دهد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  افزایش سرعت گوشی اندرویدی با چند ترفند ساده

بسیاری از اینفلوئنسرها مخاطبان اندکی دارند اما بعضی از سلبریتی‌هایی که میلیون‌ها هوادار دارند، می‌توانند روی عادتهای مصرف به خصوص در میان جوانان تاثیر بگذارند.

طبق مفاد این قانون، اینفلوئنسرها از نظر قانونی به عنوان افراد یا اشخاص حقوقی تعریف می‌شوند که در ازای دریافت مبلغی، از شهرت خود برای تبلیغ کالاها و خدمات آنلاین نزد مخاطبان استفاده می‌کنند.

ممنوعیت های این قانون برای اینفلوئنسرها

این قانون ترویج برخی اعمال مانند جراحی زیبایی و پرهیز درمانی و تبلیغ چندین دستگاه پزشکی را ممنوع می‌کند. همچنین تبلیغ محصولات حاوی نیکوتین را ممنوع می‌کند. شرط بندی و قمار ورزشی هم تحت پوشش این قانون قرار می گیرد.  اینفلوئنسرها دیگر نمی‌توانند اشتراک  پیش بینی‌های ورزشی را تبلیغ کنند. همچنین تبلیغ بازی‌های پولی به پلتفرم‌هایی محدود می‌شود که از نظر فنی، دسترسی به خردسالان را محدود می‌کنند. مجازات عدم رعایت این قانون، حداکثر دو سال زندان و ۳۰ هزار یوروجریمه خواهد بود.

این قانون همچنین صحنه‌های نمایشی با حیواناتی که مالکیت آنها ممنوع است را ممنوع می‌کند. تصاویر تبلیغاتی به عنوان مثال از لوازم آرایشی، باید مشخص کنند که آیا روتوش شده اند یا از فیلتری استفاده می‌کنند که آنها را جذاب‌تر می‌کند.

چندین سناتور بر ضرورت تحکیم منابع مقامات رگولاتوری در آینده، از جمله منابع اداره پیشگیری از تقلب فرانسه و سازمان بازارهای مالی تاکید کرده اند.

نماینده‌های اینفلوئنسرها هم تحت ساماندهی قرار می‌گیرند. هنگامی که میزان پول از سقف خاصی فراتر رود، یک قرارداد مکتوب اجاری خواهد بود. این متن همچنین شامل تدابیری برای مسئول شناختن پلتفرم‌ها است.

بسیاری از اینفلوئنسرهای موفق از خارج از کشور مانند دبی فعالیت می‌کنند. اما هدف این قانون،  افرادی که خارج از اتحادیه اروپا، سوئیس یا منطقه اقتصادی اروپا فعالیت می‌کنند می باشد. آنها باید از طریق این قانون بیمه مسئولیت مدنی در اتحادیه اروپا را برعهده بگیرند. هدف، ایجاد صندوقی برای جبران خسارت قربانیان احتمالی است.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  درمان تومور مغزی با روش جدید

بر اساس گزارش یورونیوز، این اینفلوئنسرها همچنین باید یک نماینده قانونی در اتحادیه اروپا تعیین کنند.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

پوستی مصنوعی که خود را ترمیم می‌کند

چ خرداد 17 , 1402
پوستی مصنوعی
//

شاید برای شما جالب باشد