نهاد بین المللی هوش مصنوعی ، پیشنهاد OPENAI برای نظارت بیشتر

     تاریخ آخرین ویرایش :   18 تیر 1402       39 بازدید
نهاد بین المللی هوش مصنوعی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

درخواستOpen AI برای تشکیل نهاد بین المللی هوش مصنوعی

نهاد بین المللی هوش مصنوعی ، پیشنهادی می باشد که از سوی  OPENAI برای نظارت بیشتر بر توسعه هوش مصنوعی مطرح گریده است.

سرویس اخبار فناوری – با توجه به پیشرفت روزافزون هوش مصنوعی خطرات آن نیز به مرور بیشتر خواهد شد. به همین دلیل مدیران OpenAI اکنون طی یک بیانیه برای تشکیل یک نهاد بین المللی درخواست داده اند. نهادی مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی تشکیل شود تا تمام فعالان این حوزه زیر نظر این سازمان فعالیت کنند.
مدیران  OpenAI از جمله سم آلتمن، گرگ براکمن و ایلیا سوتس کور در وبلاگ این شرکت اعلام کردند با توجه به سرعت بالای این فناوری و نوآوری های مربوط به هوش مصنوعی امکان کنترل شرایط توسط نهادهای کنونی وجود ندارد. اگر چه درخواست OpenAI به نوعی می تواند نشان دهنده تعریف از خود باشد .اما واضح است که این فناوری علاوه بر کاربرد در زمینه های مفید می تواند شامل ریسک های مهم جهانی نیز باشد.
در این اعلامیه به جزئیات پرداخته نشده اما براساس موارد اعلامی آنها معتقد می باشند که هوش مصنوعی قادر نیست خودش را کنترل کند. بر همین اساس اکنون نیاز به همکاری توسعه دهندگان پیشتاز می باشد. به این دلیل که در زمان ایجاد ابر هوش مصنوعی ضمن حفظ ایمنی بتوانیم آن را با سیستم جامعه یکپارچه کنیم.
سازندگان ChatGPT پیشنهاد کردند نهاد مورد نظر چیزی شبیه به آژانس بین المللی اتمی خواهد بود که بتواند سیستم ها را بازرسی کند. این سازمان باید بتواند علاوه بر بازرسی و حسابرسی، استانداردهای ایمنی و سازگاری را آزمایش کرده و محدودیت هایی را اعمال کند.
✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  محافظ برق کنتور

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

تبدیل متن به موسیقی توسط هوش مصنوعی ایرانی

ی تیر 18 , 1402
تبدیل متن به موسیقی
//

شاید برای شما جالب باشد