پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

اپلیکیشن تردز  باعث کاهش ترافیک کاربران در توییتر شد

اپلیکیشن تردز

اپلیکیشن تردز

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاهش چشمگیر ترافیک توییتر

سرویس اخبار فناوری – مدیرعامل کلودفلر، اسکرین‌شاتی را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان داد ترافیک این پلتفرم، کاهش پیدا کرده است.
ترافیک کاربران در توییتر از زمان راه‌اندازی شدن اپلیکیشن “تردز” که در مدت یک هفته، ۱۰۰ میلیون کاربر را جذب کرده، کاهش پیدا کرده است.به گزارش خبر آی سی تی از ایتنا،  تردز چهارشنبه گذشته در آمریکا راه‌اندازی شد و از سوی مدیران شرکت متا پلتفرمز از جمله آدام موسری، مدیر اینستاگرام، به عنوان یک میدان عمومی مثبت‌تر برای گروه‌هایی که هرگز واقعا از توییتر استقبال نکردند، توصیف شده است.
آنطور که امار نشان می‌دهد، کاربران هم از این پلتفرم جدید استقبال خوبی کرده‌اند.
✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  تشخیص صوت هوش مصنوعی

افزایش عضو تردز

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، روز دوشنبه در پستی اعلام کرد: “تردز” در آخر هفته گذشته، به ۱۰۰ میلیون عضو جدید رسید و این تقاضا طبیعی بوده و ما هنوز تبلیغات زیادی انجام نداده‌ایم. نمی‌توان باور کرد که فقط پنج روز، گذشته است.به نظر می‌رسد توییتر از راه اندازی شدن “تردز”، آسیب دیده است. ماتیو پرنس، مدیرعامل کلودفلر، اسکرین‌شاتی را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان داد ترافیک این پلتفرم، کاهش پیدا کرده است.
طبق آمار سیمیلار وب، ترافیک وب توییتر در دو روز نخست عرضه “تردز”، پنج درصد در مقایسه با هفته قبل کاهش یافت و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد کاهش داشت.رشد پرشتاب “تردز”، برخاسته از این حقیقت است که با شبکه اجتماعی اینستاگرام شرکت متا پیوند دارد. کاربران می‌توانند با استفاده از نام کاربری خود در اینستاگرام، عضو “تردز”  شوند و دنبال کنندگان خود را در این اپلیکیشن حفظ کنند.
“تردز” بسیار سریع‌تر از اپلیکیشن چت جی‌پی‌تی شرکت OpenAI که پس از دو ماه از آغاز انتشار، به ۱۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال رسیده بود، به این نقطه عطف دست پیدا کرد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  تفاوت صدای هوش مصنوعی و انسان

اروپا شاید وقت دیگر!

اپلیکیشن “تردز” فضای زیادی برای رشد دارد و  به دلیل پیچیدگی مسائل رگولاتوری در اروپا، هنوز در این منطقه عرضه نشده است. اگر “تردز”  بتواند کاربران خود را حفظ کند، می‌تواند موقعیت خود را به عنوان رقیب جدی توییتر که در سه ماهه گذشته، ۲۳۸ میلیون کاربر روزانه فعال داشت، تحکیم کند.به نظر می‌رسد ایلان ماسک که مالک توییتر است، نگرانی جدی نسبت به “تردز”  پیدا کرده. الکس اسپیرو، وکیل او، در نامه‌ای به متا، این شرکت را متهم به استفاده غیرقانونی از اسرار تجاری توییتر  کرده است.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، ماسک و زاکربرگ در آخر هفته گذشته به انتقاد شدید از یکدیگر پرداختند.  زاکربرگ، سبک توییت ماسک را مسخره کرد در حالی که ماسک، زاکربرگ را با یک نام تحقیرآمیز، خطاب کرد.

About The Author