گلکسی S24 اولترا احتمالاً با فناوری باتری جدید

     تاریخ آخرین ویرایش :   25 تیر 1402       240 بازدید
گلکسی S24 اولترا
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گفته می‌شود سامسونگ در گلکسی S24 اولترا از باتری با فناوری مشابه باتری خودروهای برقی استفاده خواهد کرد.

گلکسی S24 اولترا احتمالاً با فناوری باتری جدید و سرعت شارژ بالاتر از راه می‌رسد

سرویس اخبار موبایل – گلکسی S24 اولترا احتمالاً اولین پرچمدار سامسونگ با پشتیبانی از فناوری شارژ سریع 65 واتی خواهد بود. کره‌ای‌ها برای دستیابی به این سرعت شارژ، می‌خواهند از طراحی باتری مخصوص خودروهای الکتریکی در این گوشی استفاده کنند.
طبق شایعه‌ای جدید، سامسونگ درحال ساخت نمونه‌های اولیه باتری‌های موبایل با فناوری خودروهای برقی است. درحالی‌که شایعات قبلی به ساخت این باتری‌ها در کارخانه Cheonan در سئول اشاره کرده بودند، شایعه امروز می‌گوید که تجهیزات موردنیاز ساخت این نوع باتری‌ها هنوز به Cheonan نرسیده‌اند.

سرعت شارژ 65 واتی برای گلکسی S24 اولترا

شایعه امروز می‌گوید سامسونگ یک فرایند تولید آزمایشی را برای فناوری باتری جدید خود در چین راه‌اندازی کرده است. بااین‌حال احتمالاً به‌خاطر تولید محدود این باتری‌ها، تنها مدل اولترا به آن‌ها مجهز می‌شود و سرعت شارژ 65 واتی محدود به همین مدل خواهد بود.
استفاده از فناوری باتری خودروهای برقی در گوشی‌های هوشمند چندین مزیت ازجمله افزایش چگالی برای بهبود عملکرد و همچنین افزایش سرعت شارژ را به همراه دارد. اما همانطور که گفتیم، این مزایا محدود به گلکسی S24 اولترا خواهد بود، هرچند شاید گلکسی S24 پلاس هم از این فناوری بهره ببرد.
این احتمال وجود دارد که سامسونگ در گلکسی S24 پلاس هم از این باتری استفاده کند، اما تجهیز مدل استاندارد به این باتری بسیار بعید به نظر می‌رسد. علاوه بر ظرفیت تولید محدود، سامسونگ با این‌کار می‌تواند تفاوت‌های مدل‌های مختلف خانواده گلکسی اس 24 را بیش از پیش افزایش دهد.
در حالت کلی گفته می‌شود گلکسی اس 24 اولترا از فناوری شارژ 65 واتی و مدل استاندارد از فناوری شارژ 25 واتی پشتیبانی می‌کند. مدل پلاس هم با یکی از این دو فناوری سازگار خواهد بود. درنهایت انتظار می‌رود فناوری جدید باتری به گلکسی زد فلیپ 6 و زد فولد 6 هم راه پیدا کند تا گوشی‌های گران‌قیمت سامسونگ در سال 2024 به یک باتری پیشرفته مجهز شوند.
مطالب پیشنهادی  دلیل چپ دست بودن یا راست دست بودن چیست

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

هفته کسب و کارهای دیجیتال از 14 لغایت 18 مرداد ماه 1402 برگزار خواهد شد

ی تیر 25 , 1402
هفته کسب و کارهای دیجیتال
//

شاید برای شما جالب باشد