پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

پیگیری مدارک گمشده از طریق سرویس پست‌یافته در زیارت اربعین

پیگیری مدارک گمشده

پیگیری مدارک گمشده

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارائه سرویس “پست‌یافته” به زائران اربعین از مهران تا عراق

پیگیری مدارک گمشده از طریق سرویس پست‌یافته در زیارت اربعین امکان پذیر می باشد. شرکت ملی پست سامانه ای با عنوان سرویس پست یافته را طراحی کرده است. این سامانه مدارک هویتی پیدا شده ای که تحویل پست می شود را به صاحبان اصلی  آنها تحویل می دهد.

سرویس اخبار ارتباطات – مدیرکل پست ایلام در ادامه به توضیح این خدمات پرداخت. او می گوید این سرویس برای دومین سال متوالی سیستم به زائران ارائه می گردد. سرویس “پست‌یافته” به منظور بازگرداندن مدارک، اشیا و اسناد گمشده زائران در طی ایام اربعین حسینی راه‌اندازی شد.
«صادق غلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام توضیحاتی ارائه کرد. او اظهار داشت : «شرکت ملی پست سامانه ای با عنوان سرویس پست یافته را طراحی کرده است. این سامانه مدارک هویتی پیدا شده ای که تحویل پست می شود را به صاحبان اصلی  آنها تحویل می دهد.
به گزارش خبر ICT  ، مدیر کل پست ایلام گفت: در این سرویس اطلاعات  مدارک مفقود شده زائران توسط پست در سامانه ای بارگزاری شده است. هموطنان می‌توانند به سامانه یادشده به نشانی http://postyafteh.post.ir مراجعه فرمایند. در این سامانه با واردکردن مشخصات فردی، مدارک مفقودی خود را شناسایی و برای دریافت به منطقه پستی مربوطه مراجعه نمایند.»
وی با بیان اینکه باجه های سیستم  پست یافته در شهر و مرز مهران و مسیرهای کربلا و نجف جهت ساماندهی اشیا گمشده ایجاد می گردد. اضافه کرد: در سال گذشته 562 مورد اشیا گمشده زوار شامل کارت ملی، گذرنامه و کوله مسافری بودند به آدرس گیرندگان ارسال شده است.

آمادگی پست ایلام برای پیگیری مدارک گمشده

غلامی با اشاره به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی خاطر نشان کرد: اداره کل  پست استان ایلام آمادگی کامل برای ارائه هر چه بهتر خدمات پستی به زوار عتبات عالیات را دارد.  در این ایام در تلاش است، با تمام توان و استفاده از ظرفیت های موجود خود به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به این عزیزان ارائه می کند.
وی یادآور شد: شرکت ملی پست ایران علاوه بر جمع آوری نامه ها و دلنوشته های عموم مردم به ساحت مقدس امام حسین(ع) به منظور تحویل به تولیت آستان مبارک ابا عبدالله (ع)در قالب طرح عاشقانه های حسینی،  نذورات و کمک‌های غیرنقدی مردم از جمله اقلام و مواد غذایی را نیز برای کمک به زائران پیاده روی اربعین بصورت رایگان به کشور عراق ارسال می نماید.

About The Author