موبایل با صفحه نمایش نانو آمده یک جهش بزرگ در بازار می شود

     تاریخ آخرین ویرایش :   8 آبان 1402       31 بازدید
موبایل با صفحه نمایش نانو
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار جهانی موبایل با «صفحه نمایش نانو» متحول می‌شود

موبایل با صفحه نمایش نانو آماده یک جهش بزرگ در بازار می شود. روشی که یک صفحه نمایش گوشی می تواند با استفاده از یک لایه نانو روی سطح صفحه نمایش ، خود را تعمیر کند.
کاهش کنونی فروش گوشی‌های هوشمند که از سال ۲۰۲۲ آغاز شد. به دلایل متعددی از جمله رکود اقتصادی جهانی با افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی و پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین در بازار، و همچنین فقدان تغییرات عمده در مدل‌هایی است که کاربران را ترغیب به تعویض گوشی‌های خود می کند.اما به نظر می رسد که دنیای تلفن‌های هوشمند در حال آماده شدن برای حرکت به مرحله کاملاً جدیدی پر از نوآوری است. دنیایی که در توسعه خود از ریتمی که در این صنعت از بدو پیدایش آن حاکم بوده است فراتر می رود.

گوشی های مجهز به صفحه نمایش با قابلیت بازسازی خود

به گزارش خبر ICT از  ایتنا و به نقل از العین، بر اساس گزارش CCS Insight، انتظار می‌رود سازندگان گوشی‌های هوشمند از سال ۲۰۲۴ تا ۵ سال آینده، شروع به تولید گوشی های مجهز به صفحه نمایشی می کنند که قابلیت بازسازی خود را دارد.به گفته CCS Insight، روشی که یک صفحه نمایش گوشی خود تعمیر می‌تواند کار کند، استفاده از یک لایه نانو روی سطح صفحه نمایش است. اگر در معرض خراش قرار گیرد، این لایه ماده جدیدی ایجاد می‌کند که خراش را پر می‌کند.لایه نانو از ماده‌ای بر پایه کاربیدها، نیتریدها، بوریدها، اکسیدهای فلزات واسطه و عناصر دیگر تشکیل شده است و به شکلی نامرئی برای اصلاح خود عمل می کند، زیرا ورود این فناوری به صفحه نمایش گوشی کل صنعت را به مرحله جدیدی از نوآوری سوق خواهد داد که ممکن است بدنه گوشی را نیز در بر گیرد، به ویژه از آنجایی که نانو لایه نتایج اثبات شده ای را در بهبود مقاومت در برابر خوردگی و افزایش دوام در مقایسه با پوشش های سنتی نشان داده است.

مطالب پیشنهادی  ریسک های هوش مصنوعی در موتور جستجوی بینگ

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

کاربرد هوش مصنوعی در آینده و زندگی انسان ها

د آبان 8 , 1402
کاربرد هوش مصنوعی در آینده
//

شاید برای شما جالب باشد