منبع پیدایش حیات

     تاریخ آخرین ویرایش :   11 آبان 1402       5 بازدید
منبع پیدایش حیات
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تصویر جدید ناسا می‌تواند منبع حیات را فاش کند

سرویس اخبار تکنولوژی – آژانس فضایی ایالات متحده (ناسا) تصویر جدیدی را که با تلسکوپ جیمز وب گرفته شده است منتشر کرد. این آژانس گفت این تصویر یکی از قوی‌ترین انفجارهای جهان را نشان می‌دهد و می‌تواند منبع حیات را توضیح دهد.
این انفجار فوق‌العاده درخشان زمانی رخ داد که دو ستاره نوترونی در یک ستاره ادغام شدند.
به گزارش خبر ICT از ایتنا این اتفاق باعث انفجار عظیمی شد که در سراسر جهان گسترش یافت و دانشمندان با استفاده از تلسکوپ‌های مختلف زمینی و فضایی، مانند تلسکوپ فضایی جیمز وب، آن را تحت نظر گرفتند.دانشمندان ناسا می گویند که این برخورد یکی از درخشان ترین انفجارها را ایجاد کرد، یک میلیون بار درخشان تر از روشنایی کل کهکشان راه شیری ما. این انفجار ۲۰۰ ثانیه طول کشید، که برای انفجار پرتو گاما ناشی از برخورد ستارگان نوترونی غیرمعمول است و تا همین اواخر غیرممکن تصور می‌شد.

پس از انفجار، تیم یک عنصر شیمیایی مهم به نام تلوریم را کشف کرد. این یکی از مواد حیاتی لازم برای ادامه حیات بر روی زمین است و این کشف ممکن است به توضیح چگونگی پیدایش آن کمک کند.

به گزارش وب سایت مجله نیچر، دانشمندان بر این باورند که این انفجارها که به عنوان “ماکرونوا” یا “کیلونووا” شناخته می شوند، می توانند منبع دیگر مواد اولیه مورد نیاز برای حیات روی زمین مانند ید و توریم نیز باشند.

مطالب پیشنهادی  آینده سرمایه گذاری در متاورس !

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

مهمترین عنصر آمیخته بازاریابی چیست

پ آبان 11 , 1402
مهمترین عنصر آمیخته بازاریابی
//

شاید برای شما جالب باشد