هوش‌مصنوعی مولد در گلکسی S24

     تاریخ آخرین ویرایش :   28 آبان 1402       28 بازدید
هوش‌مصنوعی مولد در گلکسی S24
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سامسونگ با «گاوس» هوش‌مصنوعی مولد را به گلکسی S24 بیاورد

هوش‌مصنوعی مولد با گلکسی S24 به بازار عرضه می شود. سامسونگ جدیدترین شرکت‌کننده در مسابقه هوش مصنوعی مولد است و سال 2024 شاهد اولین نتیجه تلاش‌های آن بر روی گوشی‌های هوشمند گلکسی عرضه خواهد شد.
سرویس اخبار فناوری – در «فروم هوش مصنوعی سامسونگ 2023»، این شرکت Samsung Gauss را معرفی کرد. یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد روی‌دستگاه که همه چیز را، از نوشتن کد گرفته تا ایجاد تصاویر از متن، امکان‌پذیر می‌کند.
سامسونگ جدیدترین شرکت‌کننده در مسابقه هوش مصنوعی مولد است.  سال 2024 شاهد اولین نتیجه تلاش‌های آن بر روی گوشی‌های هوشمند گلکسی عرضه خواهد شد.

به گزارش خبر ICT از ایتنا در «فروم هوش مصنوعی سامسونگ 2023»، این شرکت Samsung Gauss را معرفی کرد. یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد روی‌دستگاه که همه چیز را، از نوشتن کد گرفته تا ایجاد تصاویر از متن، امکان‌پذیر می‌کند. طبق گزارش The Korea Times، «سامسونگ گاوس» سال آینده به دستگاه‌هایش افزوده خواهد شد.

غیرمنتظره نخواهد بود که شاهد حضور سامسونگ گاوس در سری گلکسی S24 باشیم. سامسونگ قرار است اوایل سال آینده مجهز به تراشه منطبق بر هوش مصنوعی ساخت کوالکام عرضه شود. سامسونگ گاوس با بهر‌گیری از مسیر OpenAI رویکردی سه‌جانبه را مد نظر دارد. اول اینکه با کمک گرفتن از «زبان سامسونگ گاوس» کارهایی مانند «نوشتن ایمیل، خلاصه‌سازی اسناد و ترجمه محتوا» را انجام دهد.

یک دستیار به جای عصای جادویی

جنبه دوم آن کد گاوس خواهد بود. همانطور که از نام آن کاملا واضح است، به نوشتن کدی کمک می‌کند که هدف آن توسعه کد و نرم‌افزار است. سامسونگ مستقیماً از آن به عنوان یک عصای جادویی برای تولید کد اصلی استفاده نمی‌کند، بلکه بیشتر شبیه یک دستیار است که می‌تواند با رسیدگی به جنبه‌های پیش‌پاافتاده‌تر، توصیف کد و ارائه سناریوهای آزمایشی به سرعت بخشیدن به وظایف کمک کند.

مطالب پیشنهادی  پایان عمر ویندوز 10 پس از 10 سال تا یک سال دیگر

و در وهله سوم، سامسونگ در فکر ارائه Gauss Image است، که یک مدل تولیدی مشابه Dall-E OpenAI است که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از پرامپت‌های متنی به تولید تصویر بپردازند. اما سامسونگ در اینجا یک قدم جلوتر می‌رود. این شرکت می‌گوید که «گاوس ایمیج» همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا آن تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی و حتی عکس‌های با کیفیت پایین را ویرایش کنند.

در حال حاضر، این شرکت در حال آزمایش گاوس در بین کارمندانش برای تقویت بهره‌وری‌شان است، اما می‌گوید برنامه‌هایی برای گسترش به انواع برنامه‌های محصول سامسونگ برای ارائه تجربه کاربری جدید در آینده نزدیک وجود دارد. شرط بندی سامسونگ روی هوش مصنوعی بسیار منطقی است، به خصوص از منظر رقابتی، به ویزه از این نظر که گوگل، که در حال حاضر در صدر یکی از بزرگ‌ترین مدل‌های زبان بزرگ دنیا به نام PaLM 2 قرار گرفته است، مشغول افزودن هوشمندهای هوش مصنوعی به تلفن‌های سری پیکسل است.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

جلوگیری از حذف اکانت گوگل با چند راه کار ساده

ی آبان 28 , 1402
جلوگیری از حذف اکانت گوگل
//

شاید برای شما جالب باشد