تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها

     تاریخ آخرین ویرایش :   8 آذر 1402       14 بازدید
تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آیا هوش مصنوعی تاثیری بر دستمزدها خواهد داشت؟

تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها در بانک مرکزی اروپا بررسی شده است. این بررسی نشان می دهد ممکن است هوش مصنوعی باعث کاهش دستمزدها در آینده شود.

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – ​​​​​​​تحقیقات بانک مرکزی اروپا نشان داد رشد سریع استفاده از هوش مصنوعی، ممکن است دستمزدها را کاهش دهد اما تاکنون، تهدیدی برای مشاغل نبوده و حتی به اشتغال کمک کرده است.
شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری بالایی در هوش مصنوعی انجام داده‌اند، باعث شده‌اند اقتصاددانان تلاش کنند پیامدهای این فناوری روی بازار کار را شناسایی کنند. مساله ای که باعث نگرانی در میان عموم مردم درباره آینده مشاغلشان به وجود آمده است.

به گزارش خبر ICT از  ایتنا همزمان، با وجود رکودی که معمولا فشارها روی بازار کار را کمتر می‌کند، کارفرمایان تلاش می‌کنند کارکنان ماهر پیدا کنند.

طبق «بولتن ریسرچ» که از سوی بانک مرکزی اروپا منتشر شد، در ۱۶ کشور اروپایی، سهم اشتغال بخش‌هایی که در معرض هوش مصنوعی قرار دارند، افزایش پیدا کرده و فقط مشاغل با مهارت اندک و متوسط، تاثیر زیادی از هوش مصنوعی نپذیرفته‌اند، در حالی که مشاغل تخصصی، بیشترین افزایش را داشته‌اند. این تحقیقات به تاثیر خنثی تا اندکی منفی روی درآمدها اشاره و اعلام کرده که ممکن است تهدید هوش مصنوعی برای دستمزدها، افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بولتن آمده است: فناوری‌های مجهز به هوش مصنوعی همچنان در حال رشد و بکارگیری هستند. بخش عمده تاثیر آنها روی اشتغال و دستمزدهاست. در دوران موج‌های فناوری قبلی، رایانه‌سازی، سهم اشتغال کارکنان دارای مهارت متوسط را کاهش داده و باعث پولاریزاسیون شده بود. اما این پولاریزاسیون در بررسی انجام شده در ۱۶ کشور اروپایی مشاهده نشده است.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  امنیت واتس‌اپ

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

آسیب پذیری در Apache Tomcat با شدت بالا

چ آذر 8 , 1402
آسیب پذیری در Apache Tomcat
//

شاید برای شما جالب باشد