سلامت روان کودکان و بزرگسالان در رسانه های اجتماعی

     تاریخ آخرین ویرایش :   13 آذر 1402       2 بازدید
سلامت روان کودکان و بزرگسالان
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شهادت مدیران غول‌های فناوری درباره امنیت آنلاین کودکان

سلامت روان کودکان و بزرگسالان در رسانه های اجتماعی مایه نگرانی فزاینده والدین و قانون‌گذاران می باشد. اکنون، مدیران عامل متا، تیک‌تاک، اسنپ، دیسکورد و ایکس قرار است در مقابل کمیته قضایی سنای آمریکا درباره «شکست‌شان در محافظت از کودکان در محیط آنلاین» به ارائه شهادت بپردازند.

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – مدیرعامل متا مارک زاکربرگ و مدیر عامل تیک‌تاک شو زی چو با میل خود در این جلسه شرکت خواهند کرد. مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، مدیر عامل دیسکورد، جیسون سیترون و مدیر عامل ایکس، لیندا یاکارینو، پس از احضار شدن شهادت می‌دهند.
تأثیر منفی رسانه‌های اجتماعی بر سلامت روان کودکان و بزرگسالان مایه نگرانی فزاینده والدین و قانون‌گذاران بوده است. اکنون، مدیران عامل متا، تیک‌تاک، اسنپ، دیسکورد و ایکس قرار است در مقابل کمیته قضایی سنای آمریکا درباره «شکست‌شان در محافظت از کودکان در محیط آنلاین» به ارائه شهادت بپردازند.

به گزارش خبر ICT از ایتنا مدیرعامل متا مارک زاکربرگ و مدیر عامل تیک‌تاک شو زی چو با میل خود در این جلسه شرکت خواهند کرد. مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، مدیر عامل دیسکورد، جیسون سیترون و مدیر عامل ایکس، لیندا یاکارینو، پس از احضار شدن شهادت می‌دهند.

پلتفرم‌ها راه دورویی پلت فرم ها

سناتور دیک دوربین، رئیس کمیته قضایی، و سناتور لیندسی گراهام، عضو ارشد جناح اقلیت، بیانیه‌ای منتشر کردند که در آن سرخوردگی خود را از امتناع اولیه اسنپ، دیسکورد و ایکس از مشارکت مدیران عاملشان و حتی پذیرش احضاریه‌ها ابراز کردند. در مورد دیسکورد، انتظامات قوه قضائیه (مارشال‌ها) به دفتر آن مراجعه کردند تا اسناد را تحویل دهند.

این سناتورها همچنین احساس می‌کنند که این پلتفرم‌ها راه دورویی را در پیش گرفته‌اند چرا که از سویی وانمود می‌کنند که مایل به ابراز نظر درباره این خط مشی‌ها هستند اما از سویی دیگر از مشارکت در بحث‌ها طفره می‌روند. دوربین و گراهام گفتند: «زمانی که اوایل امسال اولین جلسه استماع خود را در مورد محافظت از کودکان در محیط آنلاین با متخصصان و حقوقدانان برگزار کردیم، شرکت‌های بزرگ فناوری از عدم دریافت دعوتنامه ابراز ناخرسندی کردند. ما به آنها قول دادیم که زمان آنها فرا خواهد رسید. ما از ابتدا می‌دانستیم که تلاش‌های ما برای محافظت از کودکان در محیط آنلاین با تردید از سوی این شرکت‌ها مواجه می‌شود. آنها در نهایت مجبور می‌شوند به شکست‌های خود را در مورد محافظت از کودکان اذعان کنند. اکنون که هر پنج شرکت در حال همکاری هستند، ما مشتاقانه منتظر حضورشان در جلسات استماع هستیم. والدین و کودکان خواستار اقدام هستند».

مطالب پیشنهادی  نتایج امنیتی گسترش هوش مصنوعی و افزایش حملات سایبری

کمیته قضایی در طول سال بر این موضوع تمرکز زیادی داشته است، از جمله اینکه لایحه‌هایی تصویب کرده است که پلتفرم‌های آنلاین را مجبور می‌کند مسئولیت بیشتری در حفاظت از کودکان بر عهده بگیرند (و در تلاش‌هایشان شفافیت بیشتری داشته باشند) و گزارشدهی سوء استفاده جنسی از کودکان در محیط آنلاین را بهبود ببخشند. این جلسه استماع با مدیران اجرایی پنج غول فناوری ابتدائاٌ برای دسامبر تعیین شده بود، اما اکنون به 31 ژانویه 2024، ساعت 10 صبح به وقت شرقی، تغییر یافته است.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

پشتیبانی از مرورگر کروم و برنامه تقویم (Calendar)

د آذر 13 , 1402
پشتیبانی از مرورگر کروم و برنامه تقویم
//

شاید برای شما جالب باشد