کاربرد هوش مصنوعی در خودرو

     تاریخ آخرین ویرایش :   9 دی 1402       15 بازدید
کاربرد هوش مصنوعی در خودرو
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هوش مصنوعی مولد وارد خودروها می‌شود

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – این ابزار به کاربران امکان می‌دهد به محاوره طبیعی برای مسیریابی، یافتن توقف‌گاه‌ها در مسیر، کنترل سیستم‌های داخل هواپیما، باز کردن پنجره‌ها و تقریباً هر کار دیگری که راننده در حین رانندگی انجام می‌دهد بپردازند.
تام‌تام (TomTom) به تازگی یک «دستیار خودرو محاوره‌ای کاملاً یکپارچه مبتنی بر هوش مصنوعی» را معرفی کرده است. این دستیار در آینده نزدیک در پلتفرم‌های اطلاعات و سرگرمی (اینفوتینمنت) داشبورد ظاهر می‌شود.

به گزارش خبر ICT از ایتنا این شرکت ادعاهای جسورانه‌ای را برای هوش مصنوعی خود مطرح کرده است. او گفته که امکان «تعامل صوتی کاملتری» فراهم می‌آورد و به کاربران امکان می‌دهد به محاوره طبیعی برای مسیریابی، یافتن توقف‌گاه‌ها در مسیر، کنترل سیستم‌های داخل هواپیما، باز کردن پنجره‌ها و تقریباً هر کار دیگری که راننده در حین رانندگی انجام می‌دهد بپردازند.

تولید پلتفرم‌های GPS

این شرکت، که بیشتر به خاطر تولید پلتفرم‌های GPS شناخته شده‌است، برای توسعه این دستیار هوش مصنوعی با مایکروسافت همکاری کرد. این فناوری از مدل‌های زبان بزرگ OpenAI، علاوه بر محصولات مایکروسافت مانند Azure Cosmos DB و Azure Cognitive Services استفاده می‌کند. Cosmos DB یک دیتابیس چند مدلی است و Cognitive Services مجموعه‌ای از APIها برای استفاده در اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی است، از اینرو این محصول قاعدتاٌ یک دستیار توانمند است که از تازه‌ترین پیشرفت‌ها بهره می‌برد.

تام‌تام وعده داده است که این دستیار صوتی قابلیت یکپارچه‌سازی با انواع رابط‌های کاربری ارائه شده توسط خودروسازان بزرگ را خواهد شد، و اینکه شرکت خودروسازی مالکیت برند خود را حفظ خواهد کرد. بنابراین این محصول می‌تواند در خودروهای تولیدکنندگان مختلف ظاهر شود. این شرکت هیچ همکاری قطعی با خودروسازهای معروف را اعلام نکرده است، اما این فناوری در کابین دیجیتال اختصاصی تام‌تام، که یک پلت‌فرم باز و ماژولار اینفوتینمنت داخل‌خودرویی است، ادغام خواهد شد.

این اولین بار نیست که یک شرکت سعی می‌کند یک LLM را در داخل یک ماشین بگنجاند. در ماه ژوئن، مرسدس یک برنامه بتای سه ماهه را اعلام کرد که مدل‌های ChatGPT را در خودروهای منتخب گنجانده بود. این ابزار همچنین از سرویس OpenAI آژور مایکروسافت بهره می‌برد. تام‌تام در ماه ژانویه این هوش مصنوعی را در نمایشگاه CES به نمایش می‌گذارد و این فرصتی مناسب برای ارزیابی واقعی ان خواهد بود.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  تولید الماس در 15 دقیقه

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

نجات جان یک بیمار قلبی با اپل‌واچ

ش دی 9 , 1402
نجات جان یک بیمار قلبی
//

شاید برای شما جالب باشد