تاثیر هوش مصنوعی بر اشتغال

     تاریخ آخرین ویرایش :   25 اردیبهشت 1403       5 بازدید
تاثیر هوش مصنوعی بر اشتغال
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هوش مصنوعی مانند «سونامی» به بازار کار ضربه می‌زند

تاثیر هوش مصنوعی بر اشتغال . هوش مصنوعی مانند یک «سونامی» به بازار کار جهانی ضربه می‌زند.
سرویس اخبار فناوری – ​​​​​​​کریستالینا جورجیوا، مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول، هشدار داد که هوش مصنوعی مانند یک «سونامی» به بازار کار جهانی ضربه می‌زند.
 کریستالینا جورجیوا روز دوشنبه در کنفرانسی در زوریخ گزارش جامعی ارائه کرد. او می گفت : هوش مصنوعی احتمالاً ۶۰ درصد مشاغل در اقتصادهای پیشرفته و ۴۰ درصد فرصت‌های شغلی در سراسر جهان را طی دو سال آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش خبر ICT از  ایتنا، مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول در این کنفرانس که توسط مؤسسه مطالعات بین‌المللی سوئیس، مرتبط با دانشگاه زوریخ، سازماندهی شد. افزود: «ما زمان کمی برای آماده‌سازی افراد و شرکت‌ها برای این تغییر داریم.»

وی ادامه داد: هوش مصنوعی در صورتی که بتوانیم آن را به خوبی مدیریت کنیم می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری شود. اما همچنین می‌تواند منجر به انتشار اطلاعات غلط بیشتر و البته نابرابری بیشتر در جامعه شود.

جورجیوا با اشاره به همه‌گیری کرونا در سال 2020 و همچنین جنگ در اوکراین گفت: «اقتصاد جهانی در چند سال گذشته در برابر شوک‌ها آسیب‌پذیرتر شده است.»

 کریستالینا جورجیوا، مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول

به گفته جورجیوا اگرچه او انتظار شوک‌های بیشتری را داشت. به ویژه به دلیل بحران آب و هوا، اما معتقد است که اقتصاد هنوز به طور قابل توجهی انعطاف پذیر است. او گفت: «ما در یک رکود جهانی نیستیم.»

مطالب پیشنهادی  دسترسی کودکان به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در فرانسه محدود می شود

او افزود: «سال گذشته این نگرانی وجود داشت که بیشتر اقتصادها به سمت رکود سقوط کنند، و این اتفاق نیفتاد. تورم که به شدت به ما ضربه زد، تقریباً در همه جا در حال سقوط است.»

جورجیوا هنگام رفتن به کنفرانس، توسط تظاهرکنندگانی که خواستار اقدام در مورد تغییرات آب و هوا و رسیدگی به بدهی‌های کشورهای در حال توسعه بودند مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

تاثیر هوش مصنوعی بر اشتغال

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

قابلیت Gemini Live پاسخی به مدل هوش مصنوعی GPT-4o از OpenAI

س اردیبهشت 25 , 1403
قابلیت Gemini Live
//

شاید برای شما جالب باشد