پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

فروشگاه بازی‌های موبایلی مایکروسافت

فروشگاه بازی‌های موبایلی

فروشگاه بازی‌های موبایلی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت فروشگاه بازی‌های موبایل خود را راه اندازی می‌کند

فروشگاه بازی‌های موبایلی مایکروسافت در ماه جولای راه اندازی می شود. مایکروسافت همچنین قصد دارد فروشگاه موبایل را برای ناشران دیگر نیز باز کند.
سرویس اخبار فناوری – مایکروسافت طی روزهای اخیر در نشست فناوری بلومبرگ اعلام کرد که مایکروسافت فروشگاه بازی‌های موبایلی خود را در ماه جولای راه اندازی خواهد کرد.
به گزارش خبر ICT سارا باند، رئیس ایکس‌باکس، به اشتراک گذاشت که این شرکت قصد دارد مجموعه‌های شخص اول خود را که شامل عناوینی مانند Candy Crush  و Minecraft می‌شود، به فروشگاه موبایل بیاورد. مایکروسافت همچنین قصد دارد فروشگاه موبایل را برای ناشران دیگر نیز باز کند.

باند گفت: «ما کار را از وب شروع خواهیم کرد زیرا این به ما امکان می‌دهد تا در همه دستگاه‌ها، همه کشورها، فارغ از هر اتفاقی، مستقل از سیاست‌های فروشگاه‌های بسته اکوسیستم قابل دسترسی باشیم، و پس از آنجا برنامه را گسترش خواهیم داد.»

مایکروسافت با راه‌اندازی فروشگاه بر روی وب، برخلاف یک برنامه، جایگزینی برای اپل و گوگل ارائه می‌کند که 30 درصد کارمزد از فروش دریافت می‌کنند.

این اعلام رسمی در حالی منتشر می‌شود که مایکروسافت مدت زیادی است که در مورد راه اندازی فروشگاه بازی های موبایل ایکس باکس صحبت می‌کند. در دسامبر گذشته، فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، گفت که این شرکت در حال مذاکره با شرکای خود درباره راه‌اندازی فروشگاه موبایل ایکس‌باکس است. وی خاطرنشان کرد که زودتر وارد بازار خواهد شد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  سرقت اطلاعات گوشی با بدافزار خطرناک Snowblind

تقویت حضور مایکروسافت در بازی‌های موبایلی

مایکروسافت برای اولین بار در سال 2022 و زمانی که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد را اعلام کرد به یک فروشگاه موبایل اشاره کرد. مایکروسافت در پرونده‌های خود گفته بود که یکی از دلایل عمده‌ای که می‌خواست اکتیویژن بلیزارد را خریداری کند کمک به تقویت حضور خود در بازی‌های موبایلی بود. در اکتبر 2022، پرونده‌های مایکروسافت نشان داد که قصد دارد یک پلتفرم موبایل ایکس‌باکس جدید ایجاد کند. این پلتفرم شامل بازی‌های موبایل توسط Activision و King است.

در حالی که قانون بازاریابی دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) اپل و گوگل را مجبور می‌کند تا فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود را باز کنند. مایکروسافت به دنبال ارائه جایگزینی برای این دو در ایالات متحده و فراتر از اتحادیه اروپا است.

About The Author