هوآوی میت 20 پرو سمفونی ناتمام شوبرت را کامل می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هوش مصنوعی (AI) کم‌کم دارد جایگاه مستحکمی در دنیای تکنولوژی پیدا می‌کند. این فناوری با کمک یادگیری ماشینی و انجام خودکار کارها در حال آغاز کردن عصر جدیدی از زندگی بشری است. هوش مصنوعی معیارهای گوناگونی دارد که همگی به صورت همزمان عمل می‌کنند. این فناوری از تکنیک‌هایی مثل یادگیری عمیق و شبکه‌های عصبی سعی می‌کند تا از تجارب خود درس‌های جدید بیاموزد. AI تقریبا از سال گذشته وارد دنیای تلفن‌های هوشمند شد و هوآوی میت ۲۰ پرو هم به لطف پردازنده عصبی Kirin 980 به استفاده از قابلیت‌های این فناوری روی آورد.
حالا امروز شرکت هوآوی ویدیویی درباره سمفونی ناتمام شوبرت منتشر کرده که این آهنگساز بزرگ کار نوشتن آن را در سال ۱۸۲۲ و به عنوان بخشی از سمفونی شماره ۸ خود آغاز کرده بود. این سمفونی ناتمام ماند و شوبرت آن را نیمه‌کاره رها کرد. اما حالا بعد از حدود دو قرن، هوآوی تصمیم گرفته با کمک هوش مصنوعی میت ۲۰ پرو آن را کامل کند.
این شرکت با استفاده از پردازنده عصبی گوشی مذکور به تحلیل طنین، زیروبمی و ارزیابی حرکات موجود در این سمفونی پرداخته تا موومان‌های (قطعات) باقی‌مانده آن را تکمیل کند. و حالا هوآوی موفق به ساخت موومان‌های سه و چهار این سمفونی شده و آماده است تا آن‌ها را در تاریخ ۴ فوریه منتشر کند. این سمفونی به صورت زنده در سالن کداگن لندن اجرا خواهد شد.
این ملودی پس از ساخته شدن به وسیله هوش مصنوعی میت ۲۰ پرو در اختیار آهنگساز برنده جایزه امی، لوکاس کانتور، قرار داده شد تا او قطعات مذکور را به صورت ارکسترال درآورد. او گفت: «نقش من این بود که از ایده‌های خوب AI استفاده کنم و آن‌ها را در شکاف‌های موجود قرار دهم تا مطمئن شوم که خروجی کار برای نواخته شدن توسط ارکستر سمفونی آماده باشد. نتیجه همکاری با این هوش مصنوعی نشان می‌دهد که تکنولوژی می‌تواند قابلیت‌های شگفت‌انگیز، قابل ملاحظه و مثبتی را در اختیار ما قرار داده و تاثیر مناسبی بر فرهنگ مدرن ما داشته باشد.»
این غول بزرگ چینی تیزر کوتاهی از این رویداد منتشر کرده که با تماشای آن می‌توانید نگاه کوتاهی به اتفاقات مراسم چهارم فوریه در لندن داشته باشید.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 × 1 =

پست بعدی

معرفی میان رده Galaxy M10

ش بهمن 13 , 1397
<span class="rt-reading-time" style="display: block;"><span class="rt-label rt-prefix">زمان مطالعه: </span> <span class="rt-time">2</span> <span class="rt-label rt-postfix">دقیقه</span></span> میان رده Galaxy M10 پنل نمایش 6.22 اینچی با وضوح تصویر 720 در 1520 و نسبت نمایش 19.5:9 دارد و همچنین از پردازنده اگزینوس 7870 قدرت می‌گیرد. ظرفیت باتری هم در این مدل 3400 میلی آمپر ساعت است. هر دو میان رده تازه سامسونگ به ماژول دوربین اصلی با لنزهای […]
Galaxy M10