گام جدید دولت برای حمایت از کسب و کارهای دیجیتال/ حمایت‌های مالیاتی ابلاغ شد

     تاریخ آخرین ویرایش :   9 آذر 1401       27 بازدید
کسب و کارهای دیجیتال
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گام جدید دولت برای حمایت از کسب و کارهای دیجیتال/ حمایت‌های مالیاتی ابلاغ شد

کسب و کارهای دیجیتال مستقر در سکوهای مشمول داخلی از معافیت های مالیاتی برخوردار شدند.

با توجه به آیین‌نامه حمایتی دولت از کسب و کارهای دیجیتال ، سازمان امور مالیاتی احکام مربوط به حمایت‌های مالیاتی را ابلاغ کرد.
اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات  – حدود یک ماه است که دولت آیین‌نامه حمایت از کسب و کارها و سکوهای اقتصاد دیجیتال را تصویب کرده است. در این آیین‌نامه 30 مشموق مختلف وجود دارد که برخی از موارد آن مربوط به نظام مالیاتی می باشد.
براین اساس رییس سازمان مالیاتی آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال را به ادارات کل سازمان امور مالیاتی ابلاغ کرده است.

مطالب مرتبط با این خبر

در این بخشنامه آمده است: مطابق ماده (6) این آیین نامه، سازمان امور مالیاتی کشور با رعایت ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن و مقررات مربوط به آن موظف است برای کلیه کسب و کارهای مشمول که فاقد سابقه مالیاتی بابت فعالیت مذکور در نظام مالیاتی باشند، در صورتی که فعالیت خود را به سکوهای مشمول انتقال دهند مشوق‌های زیر را اعمال نماید:

اهم معافیت های مالیاتی

1- معافیت از تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک بابت درآمد (فروش کالا یا ارائه خدمت) حاصله در سکوهای مشمول داخلی. به میزان مقرر در ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366- و اصلاحات بعدی آن (سی برابر معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد).
2- تعیین حداقل نرخ مالیات مقطوع کسب و کارهای مشمول به صورت پلکانی با رویکرد کمک به رشد اقتصاد دیجیتال در کشور. بخشنامه مربوط به این بند توسط سازمان امور مالیاتی با همکاری وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی تهیه و ابلاغ می‌ شود.
تبصره- کلیه مشمولین این بند از هرگونه جریمه ناشی از عدم تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک مربوط در مهروموم‌های آتی معاف خواهند شد.
3- محسوب نمودن کلیه هزینه‌های ایجاد و توسعه سکوها و کسب و کار در سکوهای داخلی جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تا سقف مقرر. سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه بخشنامه‌های مرتبط را تهیه و به کلیه واحدهای مربوط ابلاغ نماید. سقف هزینه‌های قابل قبول به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال خواهد رسید.
تبصره- کلیه معافیت‌ها و بخشودگی ‌های مودیان که در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده و بخشنامه‌های صادره سازمان امور مالیاتی کشور حسب نوع فعالیت و خدمات تعیین شده است، در صورت انجام این فعالیت یا ارائه خدمات توسط کسب و کارهای مشمول این تصویب نامه از معافیت‌ها و بخشودگی‌های مذکور با رعایت قوانین و مقررات مربوط برخوردار می‌ شوند.
منبع : ایتنا
مطالب پیشنهادی   مقایسه کروم و موزیلا - کدام مرورگر بهتر است

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

موانع توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران و راه کارهای برون رفت از آن

د آذر 7 , 1401
موانع توسعه اقتصاد دیجیتال
//

شاید برای شما جالب باشد