ربات‌های تفنگ‌دار در خیابان‌های سانفرانسیسکو

     تاریخ آخرین ویرایش :   16 آذر 1401       10 بازدید
ربات‌های تفنگ‌دار
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ربات‌های تفنگ‌دار در خیابان‌های سانفرانسیسکو گشت‌زنی می‌کنند

ربات‌های تفنگ‌دار ممکن است در صورت اعلام نیاز پلیس سانفرانسیسکو به صف شوند.
اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – «ربات‌ها تنها زمانی به‌عنوان یک نیروی کشنده استفاده می‌شوند که خطر تلفات مردم یا افسران قریب‌الوقوع باشد. و البته بر هر گزینه نیروی دیگری که برای SFPD وجود دارد تقدم پیدا کرده باشد».

در صحنه‌هایی ممکن است شما یاد فیلم‌های علمی تخیلی کلاسیک مانند ترمیناتور، روبوکاپ و بلِید رانر کنید. پلیس سانفرانسیسکو (SFPD) برای استقرار ربات‌های پلیس در صورتی که احساس کند شرایط اقتضا می‌کند درخواست مجوز کرده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این اولین بار نیست که یک اداره پلیس آمریکا به سمت سیاست‌هایی گرایش پیدا می کند که به مردم احساس می کنند در یک سریال تلویزیونی پادآرمانشهری زندگی می‌کنند. در این خصوص سال گذشته، اداره پلیس نیویورک با بوستون داینامیکس قرارداد بست. شرکتی که یک سگ رباتی را، به طرز حیرت‌انگیزی شبیه به سگی در  سریال «آینه سیاه» بازی کرد را می‌سازد. پلیس نیویورک در نهایت ایده استفاده از این ربات را ممنوع کرد. دلیل آن نیز به خاطر اعتراضات مردمی ناشی از نگرانی‌ها درباره امکان تبعیض نژادی و فشار سیاسی شدید بود.

پلیس قبل از عملیاتی کردن ربات‌های قاتل به آموزش ویژه نیاز دارد

البته این ربات‌های پیشنهادی دقیقاٌ مانند T-800 عمل نخواهند کرد. بر اساس طرح پیشنهادی مربوطه، «ربات‌ها تنها زمانی به‌عنوان یک نیروی کشنده استفاده می‌شوند که خطر تلفات مردم یا افسران قریب‌الوقوع باشد و بر هر گزینه نیروی دیگری که برای SFPD وجود دارد تقدم پیدا کرده باشد». این ربات‌ها همچنین از راه دور کنترل خواهند شد. همچنین فقط افسران مجاز اجازه کار با ربات‌ها را خواهند داشت و جلسات آموزشی ویژه‌ای لازم خواهد بود.

اگر این طرح پیشنهادی تصویب شود این دپارتمان پلیس ممکن است مجبور به خرید ربات نباشد. آنها در حال حاضر 17 ربات اینچنینی دارند که قبل از ژانویه امسال تهیه کرده‌اند، اگرچه پنج موردشان در حال حاضر کار نمی‌کنند. این ربات‌ها هم همه برای کشتن طراحی نشده‌اند. برخی برای خنثی کردن بمب ساخته شده‌اند، برخی دیگر برای بررسی «وجود مواد خطرناک و در عین حال دور نگه داشتن اپراتورشان از خطر» طراحی شده‌اند، و یکی از آنها هم اساساً شبیه یک پهپاد شناسایی است.

مطالب پیشنهادی  قیمت لپ تاپ سرفیس گو 3

قانونگذاران قرار است در 29 نوامبر به این پیشنهاد رأی دهند، اما نشانه‌های قوی وجود دارد که این طرح تصویب نخواهد شد. همسایه این شهر، اوکلند، اخیراً پیشنهاد مشابه ارائه شده توسط اداره پلیس خود را رد کرد. حتی در صورت تصویب نیز این واقعیت که این ربات‌ها همچنان به یک انسان نیاز دارد که آنها را کنترل کند و تمام تصمیماتش را برایشان بگیرد مطرح خواهد ماند. حداقل هیچکس فعلاٌ سعی نمی‌کند از آن دسته از ربات‌های قاتل مجهز به هوش مصنوعی استفاده کند که ایلان ماسک سال‌ها در مورد آنها به ما هشدار داده بود.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

رفع فیلتر اینستاگرام هنوز در ابهام

چ آذر 16 , 1401
رفع فیلتر اینستاگرام
//

شاید برای شما جالب باشد