رفع فیلتر گوگل‌ پلی چه زمانی انجام می شود

     تاریخ آخرین ویرایش :   1 بهمن 1401       199 بازدید
رفع فیلتر گوگل‌ پلی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تکلیف فیلترینگ گوگل‌پلی چه می‌شود؟

رفع فیلتر گوگل‌ پلی چه زمانی انجام می شود؟ گوگل پلی فروشگاه و پورتال رسمی اندروید است و محتوای بی‌شماری را برای کاربران گوشی‌های اندرویدی فراهم می‌کند. Google Play Store  در تاریخ ۶ مارچ ۲۰۱۲ با تلفیق مارکت اندروید و سرویس‌های دیجیتالی دیگری عرضه شد و در بیش از  ۱۹۰ کشور مختلف در دسترس است.

اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – وزیر ارتباطات گفته است تلاش ما این است که سرویس های مورد نیاز مردم مانند گوگل پلی که مشکل ویژه‌ای ندارند اما با توجه به شرایط امنیتی کشور و بنا به نظر مراجع امنیتی، محدودیت هایی روی آن اعمال شده، باز شود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، گوگل پلی فروشگاه و پورتال رسمی اندروید است و محتوای بی‌شماری را برای کاربران گوشی‌های اندرویدی فراهم می‌کند. Google Play Store  در تاریخ ۶ مارچ ۲۰۱۲ با تلفیق مارکت اندروید و سرویس‌های دیجیتالی دیگری عرضه شد و در بیش از  ۱۹۰ کشور مختلف در دسترس است.

اما این فروشگاه همزمان با ایجاد محدودیت برای دو پلتفرم خارجی از اواخر شهریور ماه در ایران محدود و فیلتر شد. بسیاری از کاربران در دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود با مشکل رو به رو شدند.

انتشار اخباری مبنی بر رفع فیلتر گوگل‌ پلی

طی چند ماه اخیر تصمیمی مبنی بر عدم فیلتر گوگل پلی گرفته نشده اما عصر روز دوشنبه ۲۶ دی ماه اخباری مبنی بر رفع فیلتر گوگل پلی برای کاربران منتشر شد و بررسی ها نشان می داد از عصر  آن روز  امکان دانلود از این پلتفرم پس از چندین ماه اعمال محدودیت،  با  آی پی ایران امکان پذیر شده بود.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  افزایش سرعت گوشی اندرویدی با چند ترفند ساده

اما با گذشت ساعتی پس از رفع فیلتر، بررسی های مجدد نشان داد که گوگل پلی دوباره غیر قابل دسترس گردید. و هنوز دلیل این موضوع مشخص نیست و توضیحی ارائه نشد.

در همین رابطه عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهاراتی داشت. او با بیان گفته است که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ است. کارگروهی که شش عضو از ۱۳ عضو آن از دولت هستند. وی  اظهار کرد: تلاش ما رفع فیلتر سرویس های مورد نیاز مردم است. سرویس هایی که مشکل ویژه ای ندارند. مثل گوگل پلی که تا شهریور ماه باز بود و استفاده می شد. ولی با توجه به شرایط امنیتی کشور و بنا به نظر مراجع امنیتی، محدودیت هایی روی آن اعمال شد.

وی ادامه داد:  این نظر تخصصی ماست و منتظریم تا این کارگروه در مورد رفع فیلتر گوگل‌ پلی تصمیم بگیرد و به ما ابلاغ کند.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

هرآنچه از سیستم‌عامل iOS 17 انتظار داریم

ش بهمن 1 , 1401
سیستم‌عامل iOS 17
//

شاید برای شما جالب باشد