پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

توسعه هوش مصنوعی گوگل

توسعه هوش مصنوعی گوگل

توسعه هوش مصنوعی گوگل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوگل پیش‌نمایشی از بارد، ارتقاء ابزار لنز به کمک هوش مصنوعی و قابلیت‌ جستجوی چندگانه را ارائه کرد

توسعه هوش مصنوعی گوگل و فناوری های مرتبط با آن ممکن است در سال جاری به یک جریان اصلی تبدیل شود.
سرویس اخبار فناوری اطلاعات  – گوگل (وقتی خود را در مسابقه با مایکروسافت عقب افتاده و غافلگیرشده یافت) با اعلام ارائه چت ربات هوش مصنوعی خود با نام Bard، به حرکت مایکروسافت واکنش نشان داد. با این حال، این غول دنیای جستجو تنها یک چت‌بات ساده ارائه نکرده است.
سال 2023 ممکن است سالی باشد که هوش مصنوعی (AI) و فناوری‌های مرتبط بالاخره به جریان اصلی تبدیل ‌شوند.  روند جهانی اخراج‌ها  هزاران کارمند گوگل و مایکروسافت را تحت تاثیر قرار داد. این شرکت‌ها همچنان منابع زیادی را در نوآوری‌های هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری و بر روی آن شرط‌بندی می‌کنند.
در واقع، نبرد برای برتری در حوزه هوش مصنوعی در اواخر ژانویه 2023 به شدت داغ شد. زمانی که مایکروسافت به طور کامل گوگل را به سایه برد و مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های متمرکز بر هوش مصنوعی را برای Bing اعلام کرد. تکنولوژی که توسط ChatGPT (ربات چت هوش مصنوعی تحت پشتیبانی مایکروسافت) ارائه می‌شود.

چت ربات هوش مصنوعی گوگل با نام Bard

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، گوگل (وقتی خود را در این مسابقه عقب افتاده و غافلگیرشده یافت) با اعلام ارائه چت ربات هوش مصنوعی خود با نام Bard، به حرکت مایکروسافت واکنش نشان داد. با این حال، این غول دنیای جستجو تنها یک چت‌بات ساده ارائه نکرده است. گوگل در رویداد اطلاع رسانی اخیر خود در پاریس به‌روزرسانی‌های قابل توجهی را با تمرکز بر هوش مصنوعی برای سه محصول مهم خود اعلام کرد. جستجوگر گوگل، Google Maps و Google Translate.با اینکه گوگل در ۲۵ سال گذشته چندین تغییر در الگوریتم جستجوی خود ایجاد کرده است. اما اکثر این تغییرات به تحول عمده‌ای در روش جستجوی آنلاین افراد منتهی نشده‌اند. گوگل می‌خواهد همه اینها را با اعمال پیشرفت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در جستجوی گوگل تغییر دهد.  هدف آن این است که این فرآیند کاوش اطلاعات را «طبیعی‌تر و شهودی‌تر» کند.
✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  تشخیص صوت هوش مصنوعی

 تغییرات جدید متمرکز بر هوش مصنوعی در جستجوی گوگل چیست؟

در حالی که نتایج جستجوی مبتنی بر متن همچنان گسترده‌ترین روش برای جستجوی اطلاعات آنلاین است. اما مزیت دوربین‌ در گوشی‌های هوشمند موج جدیدی از جستجوهای مبتنی بر تصویر را در پی داشته است. گوگل به بسیاری از این نیازها با کمک Google Lens پاسخ داد.چت ربات هوش مصنوعی خود با نام Bard

کاربران می‌توانند از لنز مستقیماً از طریق نوار جستجوی گوگل استفاده نمایند. ولی به‌روزرسانی جدید گوگل لنز به کاربران امکان جستجوی هر چیزی را روی صفحه نمایش  می دهد. به‌روزرسانی جدید «جستجوی صفحه خود» برای گوگل لنز به شما امکان می‌دهد اطلاعات بیشتری درباره اشیا و مکان‌هایی که روی صفحه ظاهر می‌شوند بیابید. این ویژگی در همه اپ‌ها کار می کند و اطلاعات را بدون نیاز به خروج از برنامه به کاربران می دهد. برای فراخوانی این ویژگی، کاربران باید با فشردن طولانی دکمه هوم (یا دکمه پاور) و زدن روی گزینه «جستجوی صفحه» از دستیار گوگل درخواست کنند.

به گزارش ایتنا، دومین به‌روزرسانی برای جستجوی گوگل به شکل ویژگی «چند جستجو» ارائه شده است که به کاربران امکان می‌دهد دو نوع جستجو را در یک جستجو ترکیب کنند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد با یک عکس جستجو کنند و چند خط متن در مورد عکس اضافه کنند تا نتایج جستجوی دقیق‌تری داشته باشند. در ایالات‌متحده، جستجوی چندگانه همچنین با ویژگی جدیدی بهبود یافته است که به کاربران امکان می دهد به دنبال تصویری بگردند و در دسترس بودن آن را در مشاغل محلی بررسی کنند.

گوگل تایید کرد که این ارتقاهای جدید جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی آن در سرتاسر جهان به تدریج در حال قابل دسترسی شدن است و می‌توانند در همه کشورهایی که Google Lens در دسترس است مورد استفاده قرار بگیرند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  تشخیص صوت هوش مصنوعی

About The Author

آخرین خبرها

کیفیت خواب شب
1 دقیقه زمان مطالعه
نمایشگر اپل واچ سری 10
1 دقیقه زمان مطالعه
تشخیص صوت هوش مصنوعی
1 دقیقه زمان مطالعه
سرقت اطلاعات گوشی
1 دقیقه زمان مطالعه