پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پروژه برتر اتحادیه بین‌المللی ارتباطات

     تاریخ آخرین ویرایش :   20 فروردین 1402       26 بازدید
پنجره ملی خدمات دولت هوشمند
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

انتخاب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان پروژه برتر اتحادیه بین‌المللی ارتباطات

پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ایران به عنوان  پروژه برتر اتحادیه بین‌المللی ارتباطات انتخاب شد. 
سرویس اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بخش نهایی داوری پروژه‌های دولت الکترونیک مسابقات اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) که همزمان با روز سوم اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۳ در ژنو سوییس برگزار شد، اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های برتر در حوزه دولت الکترونیک انتخاب کرد.
عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی از این رخداد خبر داد. خبر مهم او انتخاب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان پروژه برتر اتحادیه بین المللی ارتباطات بود. زارع پور نوشت: “یکی از برنامه های راهبردی و مهم دولت سیزدهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تحقق دولت هوشمند است. به همین منظور ما هم عزم خودمون رو جزم کردیم که این پروژه بالاخره پس از سال ها انتظار به سرانجام برسد.
در همین راستا طی یک و نیم سال گذشته با کار و تلاش شبانه روزی همکارانم در سازمان فناوری اطلاعات، مشارکت سازمان اداری و استخدامی و همکاری سایر دستگاه های اجرایی این پروژه پیشرفت قابل توجهی داشته است. تا به امروز ۹۳ درصد از دستگاه های اجرایی به «پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند» متصل شده اند. و چیزی حدود سه هزار خدمت از این طریق در دسترس کاربران قرار دارد.

مطالب مرتبط

دولت الکترونیک و مشکلات پیش رو

مطالب پیشنهادی  مکالمه صوتی با هوش مصنوعی قابلیت جدید چت‌جی‌پی‌تی

تحول دیجیتال در سازمان ها چه الزاماتی دارد

مشکلات تجارت الکترونیک در ایران

دولت الکترونیک در ایران ، سندرم سامانه ها و دردهای پنهان دیگر

تا نقطه مطلوب فاصله داریم

زارع پور : وضعیت فعلی پروژه دولت هوشمند به هیچ وجه با وضعیت آن در ابتدای استقرار دولت سیزدهم قابل مقایسه نیست. اما به اعتقاد او تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد. طی برنامه ریزی ها ان‌شالله  در سال آینده تمامی خدمات دولت از این طریق به مردم ارائه شود.  حداقل ۲۰ درصد از خدمات دستگاه های اجرایی به صورت هوشمند ارائه شود.
خبر خوب اینکه امروز در بخش نهایی داوری پروژه های دولت الکترونیک مسابقات اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) که همزمان با روز سوم اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۳ در ژنو سوییس برگزار شد، اتحادیه بین المللی ارتباطات(ITU) این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های برتر در حوزه دولت الکترونیک انتخاب و جایزه WSIS Prize Champion ۲۰۲۳ را به رئیس محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران که به نمایندگی از این وزارتخانه در این اجلاس شرکت کرده بود اهدا کرد.
زارع پور در این پیام از تلاش های همه کسانی که در کسب این موفقیت سهم داشته اند تشکر کرد.
منبع : ایسنا

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

اینترنت ماهواره ای در دسترس گوشی های هوشمند سراسر جهان قرار می گیرد

ش اسفند 27 , 1401
اینترنت ماهواره ای
//

شاید برای شما جالب باشد