استفاده از چت‌جی‌پی‌تی و نگرانی در مورد حریم خصوصی

     تاریخ آخرین ویرایش :   24 فروردین 1402       43 بازدید
استفاده از چت‌جی‌پی‌تی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آلمان درنظر دارد چت ‌جی‌پی‌تی را ممنوع کند

استفاده از چت‌جی‌پی‌تی به دلیل نگرانی در خصوص خریم خصوصی در آلمان ممنوع می شود.
سرویس اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات – اولریش کلبر، رئیس حفاظت از داده‌های کشور آلمان، به روزنامه هندلسبلات (Handelsblatt) گفت به‌دنبال ممنوعیت این ربات چت هوش مصنوعی در ایتالیا در هفته گذشته، ناظران آلمانی با همتایان ایتالیایی خود در ارتباط‌ می باشند.کلبر گفت: «دراصل، احتمال دارد چنین اقدامی در آلمان نیز صورت بگیرد.»

مسدود کردن استفاده از چت‌جی‌پی‌تی در ایتالیا

به گزارش خبر آی سی تی از ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، دپس از آنکه مقام‌های حفاظت داده‌های ایتالیا به نتیجه رسیدند که این سامانه ربات چت هوش مصنوعی مبنای قانونی مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات شخصی افرادی که از آن استفاده می‌کنند ندارد، آن را مسدود کرد.اوپن ای‌آی سازنده چت جی‌پی‌تی برای کمک به الگوریتم هوش مصنوعی که پاسخ‌ها را تولید می‌کند، داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند.مقام‌های ایتالیایی همچنین اوپن ای‌آی را متهم کردند که بررسی‌های تایید سنی را برای کاربران چت‌جی‌پی‌تی انجام نداده است، چون کاربران جوان احتمالا در معرض «پاسخ‌های نامناسب» قرار دارند.اداره حفاظت از داده‌های ایتالیا (GPDP) گفت که اوپن ای‌آی برای توجیه «جمع‌آوری و ذخیره انبوه داده‌های شخصی به منظور «آموزش» الگوریتم‌های زیربنایی عملکرد این پلتفرم» هیچ مبنای قانونی ندارد.

استفاده از چت‌جی‌پی‌تی

گویا سایر مقام‌های حفاظت داده‌های اروپایی، از جمله ناظران فرانسه و ایرلند نیز با سازمان حفاظت داده‌های ایتالیا در ارتباط‌ می باشند.


مطلب مرتبط با ChatGPT

قوانین ChatGPT توسط دولت آمریکا تدوین می شود

سخنگوی کمیسیون حفاظت داده‌های ایرلند (DPC) به خبرگزاری رویترز گفت: «ما با ناظر ایتالیایی تماس داریم تا مبنای اقدام آن‌ها را بفهمیم.»

مطالب پیشنهادی  ایجاد تصاویر با Imagen 2

«ما با تمام مقام‌های حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا درمورد این موضوع همکاری خواهیم کرد.»

ایتالیا نخستین کشور غربی بود که چت‌ جی‌پی‌تی را ممنوع کرد. با این حال، این برنامه در کشورهایی مانند چین، ایران، کره شمالی و روسیه نیز در دسترس نمی باشد.

سازمان مصرف‌کنندگان اروپایی (BEUC) از اتحادیه اروپا خواست خطرهای چت جی‌پی‌تی و ربات‌های مشابه چت را برای مصرف‌کنندگان اروپایی بررسی کند.

اوپن ای‌آی به درخواست ایندیپندنت برای ابراز نظر درمورد این ممنوعیت پاسخ نداد.

این شرکت به‌دنبال ممنوعیت چت جی‌پی‌تی در ایتالیا آن را در این کشور مسدود کرد و دیگر اطلاعات کاربران ایتالیایی را پردازش نمی‌کند.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

مشخصات پوکو F5

د فروردین 21 , 1402
مشخصات پوکو F5
//

شاید برای شما جالب باشد