خستگی مفرط و تاثیر تلفن همراه

     تاریخ آخرین ویرایش :   31 فروردین 1402       42 بازدید
خستگی مفرط
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارتباط بین تلفن همراه و خستگی مفرط

خستگی مفرط و تاثیر تلفن همراه عنوان نتیجه تحقیقی است که در یک گزارش جدید توسط اندیشکده انوارد منتشر شده است.
سرویس اخبار ارتباطات– استفاده از تلفن همراه مرز بین کار و فراغت را «کمرنگ» کرده و طبق یافته‌های یک گزارش جدید، در بریتانیایی‌ها به احساس فرسودگی و خستگی مفرط از کار منجر می شود.

بر اساس گزارش خستگی مفرط در بریتانیا که اندیشکده انوارد منتشر کرد، پیشرفت فناوری در تلفن همراه به مردم امکان می دهد در اوقات فراغت مثل خوشگذرانی با دوستان، زمانی بیش از آنچه باید، به کار کردن اختصاص دهند. در این گزارش، نوشته محقق ارشد، جنویو تریدول، می گوید: «علت اصلی احساس خستگی مفرط از کار کمرنگ شدن تمایز بین کار و زندگی شخصی می باشد.» به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، شمار فزاینده‌ای از کارمندان احساس خستگی مفرط می‌کنند.

فرسودگی عاطفی، جسمانی و روانی ناشی از استرس است اما طبق یافته‌های مطالعه انوارد، این وضعیت آن‌طور که پیش از این گمان می‌رفت، ناشی از ساعات زیادتر کار کردن یا کمتر خوابیدن نیست.

یک‌سوم مردم می‌گویند خواب کافی ندارند

بر اساس یافته‌های محققان، علی‌رغم آنکه طبق نظرسنجی‌ها بیش از یک‌سوم مردم می‌گویند خواب کافی ندارند و یک‌پنجمشان همیشه احساس خستگی می‌کنند.

بزرگسالانی که کار می‌کنند، به طور میانگین در روز ۳۰ دقیقه بیشتر از ۵۰ سال پیش می‌خوابند. به علاوه، مطالعه انوارد به‌طورکلی نشان داد که افراد «ساعات کارشان افزایش قابل‌ملاحظه‌ای نداشته». این برخلاف «ادعای افزایش مدت کار» می باشد و طبق نوشته تریدول، زمان کار «برای مردان، در واقع دو درصد کاهش داشت».

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  آیفون تاشو چه زمانی به بازار عرضه می شود

این گزارش اذعان کرد که مدت کار زنان ۱۳ درصد افزایش یافته و سهمشان در خانه‌داری و بچه‌داری همچنان به صورت نامتناسبی، زیادتر می باشد.

خستگی مفرط
خستگی مفرط

این مطالعه همچنین روشن کرد آن‌هایی که در تعطیلات آخرهفته کار می‌کنند و به احتمال زیاد کم‌درآمدند، دچار خستگی مفرط از کار می‌شوند.

افراد شبکار، کسانی که تعطیلات آخرهفته کار می‌کنند و آن‌هایی که بیش از حد کار می‌کنند، برای خواب و پرداختن به خود وقت کمتری دارند.

طبق یافته‌های محققان، «تندتر شدن آهنگ زندگی» که سبب می‌شود مردم بیش از همیشه فعالیت‌های مختلف خود را «عوض کنند و تغییر دهند.» به احساس خستگی مفرط و فرسودگی دامن می‌زند.

رابطه کار و آرامش کارمندان

بنا بر این گزارش، «کارمندانی که کار را به زندگی شخصی خود می‌کشانند، کمتر احتمال دارد که فعالیت‌هایشان کمک کند به آرامش برسند.» بلکه «باعث می‌شود دچار فرسودگی بیشتر شوند و کمتر احساس راحتی کنند.» در این گزارش به مطالعه دیگری هم اشاره گردیده. طبق آن ، کار کردن با تلفن همراه قبل از خواب با کاهش کیفیت خواب همبستگی دارد. زیرا کار کردن با تلفن همراه بعد از خاموش کردن چراغ‌ها، با کم‌خوابی، خواب‌آلودگی زیاد در اوقات روز و بی‌خوابی رابطه داشته است. تریدول نوشت: «علائم جنون‌آمیز بودن دنیای امروز واقعی است. اما علت آن را نادرست تشخیص داده‌اند. این طور نیست که همه داریم بیشتر کار می‌کنیم، کمتر می‌خوابیم و بیشتر شتابزده‌ایم.» «اما به خود فشار آوردن برای اجرای تمام کارها و چندکار را هم‌زمان انجام دادن باعث تندتر شدن آهنگ زندگی می شود.موانع بین حوزه‌های مختلف زمان را فرومی‌ریزد. به طوری که احساس خستگی مفرط از کار، ازپاافتادگی و تحت فشار بودن گریبانگیر ما می‌شود.»

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  مغز مصنوعی برای یک موش مجازی

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

بسته اینترنت همراه اول ویژه عید فطر

چ فروردین 30 , 1402
بسته اینترنت همراه اول
//

شاید برای شما جالب باشد