تشخیص چهره با هوش مصنوعی در پارلمان اروپا ممنوع شد

     تاریخ آخرین ویرایش :   25 خرداد 1402       39 بازدید
تشخیص چهره با هوش مصنوعی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پارلمان اروپا به ممنوعیت تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی رای داد

تشخیص چهره با هوش مصنوعی در پارلمان اروپا ممنوع شد. اعضای پارلمان اروپا با ۳۳۵ رای موافق در مقابل ۲۳۵ رای مخالف، اصلاحیه‌ای را که می‌توانست راه را برای متوسل شدن مجریان قانون به شناسایی بیومتریک در موارد استثنایی هموار کند، رد کردند.
اعضای پارلمان اروپا با ۳۳۵ رای موافق در مقابل ۲۳۵ رای مخالف، اصلاحیه‌ای را که می‌توانست راه را برای متوسل شدن مجریان قانون به شناسایی بیومتریک در موارد استثنایی هموار کند، رد کردند.

به گزارش خبر آی سی تی از  ایتنا و به نقل از یورونیوز، بیومتریک به سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که ویژگی‌های بیولوژیکی، مانند ویژگی‌های چهره، ساختار چشم و اثر انگشت را برای تعیین هویت فرد، بدون رضایت شخص، تجزیه و تحلیل می‌کنند. استفاده گسترده از این سیستم در رژیم‌های استبدادی و توسط سازمان‌های دولتی رایج شده است.

ممنوعیت مصوب پارلمان اروپا بخشی از پیش‌نویس قانونی است که به عنوان قانون هوش مصنوعی شناخته می‌شود و هدف آن تضمین توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی انسان محور، اخلاقی، مسئولانه و سازگار با محیط زیست در سراسر اتحادیه اروپا است.

اولین تلاش جهانی برای مهار بهره‌گیری افراطی از هوش مصنوعی

این قانون در مجموع با ۴۹۹ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۹۳ رأی ممتنع در نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ تایید شد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  محدودیت های فیس بوک و اینستاگرام در اسپانیا

این مقررات، که اولین تلاش جهانی برای مهار بهره‌گیری افراطی از هوش مصنوعی محسوب می‌شود. پیش از اجرایی شدن باید با مشارکت پارلمان اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد بحث و بررسی نهایی قرار گیرد.

این بحث و بررسی که از عصر چهارشنبه (۱۴ ژوئن) آغاز شد. انتظار می‌رود که به شدت تحت تاثیر ظهور ناگهانی رُبات‌های چت‌ جی‌پی‌تی باشد. فناوری‌ای که به سرعت در حال تکامل است و سیاست‌گذاران هنوز در تلاش برای درک آن هستند.

بروکسل امیدوار است که قانون هوش مصنوعی را پیش از پایان سال جاری میلادی برای اجرا نهایی کند.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

سرویس تماس تصویری اپراتورهای همراه

پ خرداد 25 , 1402
سرویس تماس تصویری
//

شاید برای شما جالب باشد