پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

ربات انسان نمای تسلا + ویدئو

ربات انسان نمای تسلا

ربات انسان نمای تسلا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ویدئو: جزئیاتی از نسخه آزمایشی اپتیموس تسلا

ربات انسان نمای تسلا  و جزئیات آن توسط  استفان شنکلند، متخصص هوش مصنوعی و رایانش در وبسایت CNET تشریح شد. این ربات آخرین نسخه نمایشی ربات انسان‌نمای Optimus ساخت شرکت تسلا می باشد. آیا این ربات‌ها واقعاٌ روزی جایگزین نیروی کار انسانی خواهند شد؟
سرویس اخبار تکنولوژی – هنگامی که ثروتمندترین مرد جهان برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ طرح این ربات را معرفی کرد، اسلایدهای ارائه‌شده شرکت نشان می‌داد که قد آن ۵ فوت و هشت اینچ (۱.۷ متر) و وزن آن ۱۲۵ پوند (۵۶ کیلوگرم) است.به گزارش خبر ICT از ایتنا این ربات  با نام «اپتیموس» شناخته می‌شود. اپتیموس با همان حسگرها و مجموعه تراشه‌های تسلا ساخته شده است. حسپرهایی که در خودروهای بدون راننده بسیار محبوب تسلا از آن‌ها استفاده می‌شود. اپتیموس  می‌تواند اشیا را برحسب رنگ آنها تشخیص دهد و مرتب کند،‌ ضمن اینکه با دنیای خارج نیز به شکل فعالی تعامل دارد.

ربات‌های انسان نما

(به انگلیسی: Humanoid robot) به ربات‌هایی گفته می‌شود که از لحاظ خصوصیت‌های ظاهری بسیار به انسان‌ها شبیه هستند. اینگونه ربات‌ها در محیط‌های انسانی و با ابزار ساخته شده توسط انسان، می‌توانند تعامل داشته باشند. برای مثال جسمی را بردارند یا در محیط ِ کار، راه بروند.

در حالت کلی، ربات‌های انسان نما از نظر ظاهری شبیه انسان و دارای سر و دو پا و دو دست هستند. در برخی از موارد هم اینگونه ربات‌ها علاوه بر موارد فوق دارای صورت، چشم و لب هم می‌باشند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  ارسال پیامک ماهواره‌ای با گوشی هواوی

چهار ربات سورنا ۱، سورنا ۲، سورنا ۳ و سورنا ۴ چهار نمونه ربات انسان‌نما هستند که توسط دانشگاه تهران طراحی و ساخته‌شده‌اند.

 مشاهده ویدئوی ربات انسان نمای تسلا

About The Author

آخرین خبرها

فعال‌سازی 5G گوشی‌های سامسونگ
1 دقیقه زمان مطالعه
کیفیت خواب شب
1 دقیقه زمان مطالعه
نمایشگر اپل واچ سری 10
1 دقیقه زمان مطالعه
تشخیص صوت هوش مصنوعی
1 دقیقه زمان مطالعه