پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

دستیار هوش مصنوعی شخصی در چت جی پی تی

دستیار هوش مصنوعی شخصی

دستیار هوش مصنوعی شخصی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

امکان ایجاد دستیار هوش مصنوعی شخصی در به‌روزرسانی جدید چت جی‌پی‌تی

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – به گفته اوپن ای‌آی، این هوش مصنوعی هدفمند «برای انعطاف‌پذیری طراحی شده است. این فناوری به کاربران امکان می‌دهد هر چیزی ایجاد کنند. از برنامه‌ریز تعطیلات مبتنی بر هوش مصنوعی گرفته تا یک دی‌جی که با صدا کنترل می‌شود.
سم آلتمن، مدیر اجرایی اوپن ای‌آی، روز دوشنبه طی یک سخنرانی مهم در نخستین نشست توسعه‌دهندگان این شرکت در سانفرانسیسکو گفت. او معتقد بود «در نهایت کافی است چیزی را که می‌خواهید به رایانه بگویید تا او تمام کارها را برایتان انجام ‌دهد.»

به گزارش خبرICT از ایتنا – کاربران می‌توانند نسخه‌های ویژه خود را از این ربات هوش‌مصنوعی در بازاری به نام فروشگاه جی‌پی‌تی (GPT Store) منتشر کنند.  سایر کاربران می‌توانند آن نسخه را از همانجا دانلود و از آن استفاده کنند.

چند قابلیت نوین این ربات

این ویژگی جدید یکی از چند قابلیت نوین این ربات چت هوش مصنوعی محبوب است که داده‌های آموزشی آن، به جای نسخه‌های محدود پیشین که اطلاعات آن تا سال ۲۰۲۱ را پوشش می‌داد، اکنون تا آوریل ۲۰۲۳ ادامه یافته است.

آلتمن گفت: «واقعا باور داریم که توسعه تدریجی و مستمر بهترین راه مقابله با مشکلات ایمنی هوش مصنوعی است. به نظر ما بسیار مهم است که با دقت به سمت این آینده حرکت کنیم.»

او همچنین گفت که چت جی‌پی‌تی اکنون در هفته بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، از جمله دو میلیون توسعه‌دهنده که از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

این به‌روزرسانی‌ها در میانه رقابت فزاینده سایر شرکت‌های فناوری همچون گوگل و متا ارائه شده‌اند که نسخه‌های خود را از ربات چت هوش مصنوعی همان سالی منتشر کرده‌اند که چت جی‌پی‌تی راه‌اندازی شد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  خدمات دیجیتال سبز

جدیدترین محصول این شرکت گروک (Grok) است که آخر همین هفته اکس‌ای‌آی ‌(xAI)، شرکت نوپای هوش مصنوعی ایلان ماسک، راه‌اندازی کرد.

استفاده از داده های رسانه های اجتماعی

به گفته ماسک، ربات چت هوش مصنوعی او – که اکنون فقط مشترکان پولی اکس (توییتر سابق) در ایالات متحده آمریکا به آن دسترسی دارند – به‌دلیل دستیابی همزمان به داده‌های پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، می‌تواند از قبای خود در حوزه‌هایی خاص پیشی بگیرد.

یک پست وبلاگی که این هوش مصنوعی جدید را معرفی می‌کند، اشاره کرده است: «گروک طوری طراحی شده که به سوال‌ها با کمی مزاح پاسخ بدهد و یک رگه نافرمان دارد، بنابراین اگر از شوخی خوشتان نمی‌آید به سراغش نروید.»

«مزیت خاص و مهم گروک این است که به صورت لحظه‌ای اطلاعات جهان را از طریق پلتفرم اکس به دست می‌آورد. همچنین به سوال‌های جنجالی که بیشتر سیستم‌های هوش مصنوعی دیگر آن را رد می‌کنند جواب می‌دهد.»

About The Author