پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

عینک هوشمند ری‌بن متا

عینک هوشمند ری‌بن متا

عینک هوشمند ری‌بن متا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هوش مصنوعی چندوجهی در عینک هوشمند ری‌بن متا

عینک هوشمند ری‌بن متا با قابلیت جست‌وجوی بصری مبتنی بر AI عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد که کاربران می‌توانند با دستوراتی که با «هی متا، نگاه کن و به من بگو» شروع می‌شوند این قابلیت را درگیر کنند.

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – عینک هوشمند ری‌بن متا، به لطف بهبود دستیار هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی، به زودی به‌روزرسانی‌های قدرتمندی را دریافت می‌کند.متا بالاخره تصمیم به اضافه کردن پشتیبانی از اطلاعات بی‌درنگ به دستیار داخلیش گرفت. آنها همچنین شروع به آزمایش قابلیت‌های جدید «چندوجهی» آن کرده اند. این قابلیت امکان پاسخ به سؤالات بر اساس محیط اطراف شما را فراهم می نماید.

به گزارش خبر ICT از ایتنا تاکنون، دیتابیس اطلاعات هوش مصنوعی متا محدود به تاریخ دسامبر 2022 بود. بنابراین نمی‌توانست به سؤالات مربوط به رویدادهای فعلی، یا مواردی مانند امتیازات بازی، شرایط ترافیکی یا سایر جستارهایی که مشخصاٌ به طور آنی مورد نیاز هستند پاسخ دهد.اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری متا می باشد. او گفت که تمام عینک‌های هوشمند متا در ایالات‌متحده اکنون می‌توانند به اطلاعات بلادرنگ دسترسی داشته باشند. این وضعیت در حال تغییر است. او افزود که این تغییر «تا حدی» به کمک بینگ محقق شده است.

به طور جداگانه، متا شروع به آزمایش یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های دستیار خود کرده است که آن را «هوش مصنوعی چندوجهی» می‌نامد. این قابلیت‌ها،  برای اولین بار در رویداد Connect پیش‌نمایشی از آنها ارائه شد. آنها به Meta AI این امکان را می‌دهند تا به سؤالات متنی در مورد محیط اطراف شما و سایر جستارها بر اساس آنچه که از طریق عینک به آن نگاه می‌کنید پاسخ دهد.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  سرقت اطلاعات گوشی با بدافزار خطرناک Snowblind

احتمال عرضه عمومی تا سال 2024

متأسفانه، احتمالاً هنوز مدتی طول خواهد کشید تا اکثر افراد دارای عینک هوشمند بتوانند به عملکرد جدید چندوجهی دسترسی پیدا کنند. باسورث گفت که نسخه بتای دسترسی زودهنگام در ابتدا فقط برای «تعداد کمی از افراد منتخب» در ایالات‌متحده در دسترس خواهد بود. احتمالاً در سال 2024 دسترسی آن گسترده‌تر خواهد شد.

مارک زاکربرگ چند ویدیو از این قابلیت‌های جدید به اشتراک گذاشته است تا درباره نحوه عملکرد آن شفاف‌سازی کرده باشد. بر اساس این کلیپ‌ها، به نظر می‌رسد که کاربران می‌توانند با دستوراتی که با «هی متا، نگاه کن و به من بگو» شروع می‌شوند این قابلیت را درگیر کنند. به عنوان مثال، زاکربرگ از Meta AI خواست که به پیراهنی که دارد نگاه کند و در مورد شلواری که می‌تواند با آن مطابقت داشته باشد بخواهد پیشنهادهایی بدهد. او همچنین اسکرین‌شات‌هایی را به اشتراک گذاشت که هوش مصنوعی متا را در حال تشخیص دادن تصویری از یک میوه و ترجمه متن یک میم نشان می‌دهد.

در ویدئویی که در تردز منتشر شد، باسورث گفت که کاربران همچنین می‌توانند از هوش مصنوعی متا در مورد محیط اطراف‌شان بپرسند و همچنین سوالات خلاقانه‌تری مانند نوشتن شرح (کپشن) برای عکس‌هایی که به تازگی گرفته‌اند مطرح نمایند.

About The Author