نتایج امنیتی گسترش هوش مصنوعی و افزایش حملات سایبری

     تاریخ آخرین ویرایش :   10 بهمن 1402       22 بازدید
نتایج امنیتی گسترش هوش مصنوعی
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گسترش هوش مصنوعی منجر به افزایش حملات سایبری می‌شود

نتایج امنیتی گسترش هوش مصنوعی مورد توجه صاحبنظران قرار گرفته است. مقامات بریتانیا، ایالات متحده و کانادا اعلام کرده‌اند که استقبال هکرها از این فناوری مشهود است.

سرویس اخبار فناوری اطلاعات – در حالی که نتایج امنیتی هوش مصنوعی مورد توجه صاحبنظران است. مقامات بریتانیا، ایالات متحده و کانادا اعلام کرده‌اند که استقبال هکرها از این فناوری مشهود است.
توسعه روزافزون ابزارهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی(AI) باعث رشد حملات سایبری خواهد شد.
به گزارش خبر ICT از  ایتنا آژانس جاسوسی GCHQ متعلق به بریتانیا به‌تازگی در گزارشی ضمن ارائه این هشدار، همچنین اعلام کرده که گسترش فناوری هوش مصنوعی می‌تواند دست مهاجمان فضای سایبری را بازتر نماید. چرا که موانع ورود آنها را نیز کاهش خواهد داد.
مرکز امنیت سایبری ملی(NCSC) که بخشی از آژانس GCHQ است، در گزارش خود گفته که کاهش موانع ورود مهاجمان، نهایتا به افزایش جهانی حملات باج‌افزاری ختم می‌شود، زیرا مجرمان قادر می‌شوند سیستم‌های رایانه‌ای هدف خود را برای باجگیری دیجیتالی رمزگذاری کنند.

حملات سایبری را در دو سال آینده افزایش می یابد

مطابق تصریح گزارش این مرکز، گسترش فناوری AI قطعا حجم حملات سایبری را بیشتر می‌کند و تأثیر حملات سایبری را در دو سال آینده افزایش می‌دهد.مضمون گزارش مورد نظر این است که بیشترین افزایش توانایی برای مهاجمان در فضای سایبری، نصیب هکرهای فرصت‌طلب می‌شود. افرادی که لزوماً حرفه‌ای نیستند و مهارت‌های فوق‌العاده برای حملات سطح بالاتر را ندارند.به‌طور مشخص، این گزارش تاکید می‌کند که استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ربات‌های گفت‌وگو می‌تواند به مهاجمان در ایجاد ایمیل‌ها یا فایل‌های فریبنده‌تر برای اجرای کمپین‌های فیشینگ آنلاین کمک کند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  افزایش سرعت گوشی اندرویدی با چند ترفند ساده

در گزارش این آژانس همچنین به نرم‌افزارهای مخرب و ویروس‌ها اشاره شده که به کمک آن، هکرهای حرفه‌ای‌تر و تحت حمایت دولت‌ها، بهترین فرصت را برای بهره‌گیری از امکانات هوش مصنوعی در عملیات‌های سایبری پیشرفته علیه شبکه‌ها، به‌دست خواهند آورد.

آژانس‌های اطلاعاتی دنیا همزمان با افزایش مشکلات امنیتی، با الگوریتم‌هایی مواجهند. مشکلاتی که می‌توانند در قالب تعاملات انسانی(مانند بخش فروش و مراقبت مشتریان در کسب و کارها) قرار بگیرند و اهداف خود را پیش ببرند.

در حالی که نتایج امنیتی هوش مصنوعی مورد توجه صاحبنظران است. مقامات بریتانیا، ایالات متحده و کانادا اعلام کرده‌اند که استقبال هکرها از این فناوری مشهود است.

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید در گوگل کروم

س بهمن 10 , 1402
ویژگی‌های هوش مصنوعی
//

شاید برای شما جالب باشد