علائم افسردگی در دختران وابسته به اینترنت بیشتر از سایرین است

     تاریخ آخرین ویرایش :   30 مرداد 1402       12 بازدید
علائم افسردگی در دختران
این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دخترانی که ساعت‌های طولانی را در اینترنت سپری می‌کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند

علائم افسردگی در دختران وابسته به اینترنت بیشتر از سایرین می باشد. براساس تحقیقات استفاده دختران از اینترنت در 15 سالگی با افزایش علائم افسردگی در 17 سالگی مرتبط می باشد.
سرویس اخبار سبک زندگی – اختلال افسردگی عمده (ماژور)، که معمولاً با عنوان افسردگی شناخته می‌شود. یک اختلال سلامت روان می باشد که با احساس مداوم غم، ناامیدی و از دست دادن علاقه به فعالیت‌ها مشخص می‌شود.
تجزیه و تحلیل داده‌های یک مطالعه طولی رشد کودک در کانادا موارد مهمی را نشان داد. این مطالعات نشان می دهد که دخترانی که در 13 سالگی ساعت‌های بیشتری را در اینترنت سپری می‌کردند، در سن 15 سالگی علائم افسردگی بیشتری داشتند. به همین ترتیب، استفاده دختران از اینترنت در 15 سالگی با افزایش علائم افسردگی در 17 سالگی مرتبط بود. این ارتباط در پسران وجود نداشت. این مطالعه در طب روانشناسی منتشر شد.به گزارش خبر آی سی تی از  ایتنا و به نقل از PsyPost، اختلال افسردگی عمده (ماژور)، معمولاً با عنوان افسردگی شناخته می‌شود. این مشکل یک اختلال سلامت روان است که با احساس مداوم غم، ناامیدی و از دست دادن علاقه به فعالیت‌ها مشخص می‌شود. درمان‌های افسردگی شامل روان‌درمانی، دارودرمانی یا ترکیبی از هر دو است. با این حال، درمان‌های فعلی ممکن است کاملاً مؤثر نباشند. زیرا 30 تا 50 درصد از افراد مبتلا به افسردگی حتی پس از درمان نیز علائم را تجربه می‌کنند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  درمان تومور مغزی با روش جدید

افسردگی در سرتاسر جهان به طور فزاینده‌ای در حال شیوع یافتن است و پیش‌بینی‌های سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که تا سال 2030 یکی از دلایل اصلی بار بیماری خواهد بود. نوجوانی یک دوره بسیار مهم است، زیرا افرادی که در این دوران علائم افسردگی را تجربه می‌کنند، احتمال بیشتری برای ابتلا به اختلال افسردگی ماژور در بزرگسالی دارند.

تبعات وضعیت نامناسب سلامت روان چیست ؟

وضعیت نامناسب سلامت روان در دوران نوجوانی می‌تواند منجر به مشکلات تحصیلی، چالش در روابط و کاهش کیفیت زندگی شود. علاوه بر این، نوجوانان مبتلا به علائم افسردگی ممکن است به خوددرمانی متوسل شوند که منجر به ایجاد عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل یا مصرف غیرقانونی مواد مخدر می‌شود.

علائم افسردگی در دختران

کارولین فیتزپاتریک، نویسنده ارشد این پژوهش، و همکارانش می‌خواستند رابطه بین استفاده نوجوانان از اینترنت و علائم افسردگی را بهتر درک کنند. آنها فرض کردند که سطوح بالاتر استفاده از اینترنت ممکن است با افزایش علائم افسردگی در طول زمان همراه باشد، اما این رابطه ممکن است بین پسران و دختران متفاوت باشد. این محققان داده‌های حاصل از مطالعه طولی رشد کودک در کبک (QLSCD) را که بین سال‌های 1998 و 2018 انجام شد، تجزیه و تحلیل کردند.

علائم افسردگی و عادات استفاده از اینترنت در پسران مقداری ثبات را نشان داد، اگرچه استفاده از اینترنت در سنین پایین‌تر پیشبینی‌کننده افسردگی در سنین بالاتر نبود.
اما در دختران، نتایج نشان داد که بین استفاده از اینترنت در سنین پایین‌تر و علائم افسردگی در سنین بالاتر ارتباط وجود دارد. دختران هر چه ساعات بیشتری را در سنین پایین‌تر از اینترنت استفاده کنند، بیشتر محتمل است که علائم افسردگی را در سنین بالاتر گزارش می‌کنند.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  محدودیت های فیس بوک و اینستاگرام در اسپانیا

سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر بعدی

تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل در گزارش IBM

د مرداد 30 , 1402
تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل
//

شاید برای شما جالب باشد