پایگاه خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات

بهترین مشاغل در اروپا در سال ۲۰۲۴ کدام ها هستند؟

بهترین مشاغل در اروپا در سال ۲۰۲۴

بهترین مشاغل در اروپا در سال ۲۰۲۴

این مطلب را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مشاغل با رشد‌ خیره‌کننده در اروپا در سال ۲۰۲۴ کدام‌ها هستند؟

بهترین مشاغل در اروپا در سال ۲۰۲۴ از نگاه شبکه اجتماعی «لینکدین» چه مشاغلی هستند. این پلتفرم اجتماعی متمرکز بر کاریابی و اشتغال با نگاهی به سال پیش رو گفته است اقبال به مشاغل حوزه‌های هوش مصنوعی، پایداری و امنیت سایبری در حال افزایش است.
سرویس اخبار فناوری اطلاعات –  شبکه اجتماعی «لینکدین»، ویژه کاریابی، در آخرین گزارش خود ارزیابی‌اش را درباره چشم‌انداز بازار کار در سال ۲۰۲۴ و مشاغل محبوب اعلام کرد.
به گزارش خبر ICT از ایتنا بر اساس آمار این وبسایت، بازار کار در اروپا در حال تغییرات سریع و چشمگیری است زیرا از طرفی رقابت برای مشاغل در سال گذشته دو برابر شده و از طرف دیگر همزمان کارهای جدیدی ظاهر شده‌اند که ۲۰ سال پیش اصلا وجود نداشتند.

اقبال به مشاغل حوزه‌های هوش مصنوعی

این پلتفرم اجتماعی متمرکز بر کاریابی و اشتغال با نگاهی به سال پیش رو گفته است اقبال به مشاغل حوزه‌های هوش مصنوعی، پایداری و امنیت سایبری در حال افزایش است.لینکدین برای گزارش خود میلیون‌ها موقعیت شغلی را که اعضایش بین ۱ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۳ در آنها شروع به کار کرده بودند. بررسی کرد تا نرخ رشد هر عنوان شغلی را محاسبه کند.آنها دریافتند که دو سوم (معادل ۶۷٪) از متخصصان اروپایی امسال به فکر جابجایی شغل هستند.

مطابق این آمار در سال ۲۰۲۲، تقریباً به ازای هر دو متقاضی فعال در بریتانیا و فرانسه در لینکدین فقط یک فرصت شغلی باز شده بود. اگرچه اکنون این نسبت تقریباً برای هر چهار متقاضی تنها یکی است.

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  ارسال پیامک ماهواره‌ای با گوشی هواوی

۳۷ درصد از متخصصان اروپایی می‌گویند که به دنبال دستمزدهای بالاتر برای عبور از بحران هزینه زندگی هستند. در حالی که ۱۹ درصد می گویند که به توانایی های خود اطمینان بیشتری دارند. آنها می خواهند نقش بهتری برای رشد شغلی خود بیابند.

چه مشاغلی در حال رشد هستند؟

مشاغل در حال رشد در کشورهای اروپایی مورد مطالعه متفاوت است. اما روند رایج نشان می‌دهد که نقش هوش مصنوعی، پایداری و امنیت سایبری در حال افزایش است. زیرا شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با این روندهای اصلی جهانی که بر اقتصاد تأثیر می‌گذارند همراه شوند.

عناوین شغلی با بیشترین رشد عبارت بودند از: مدیر پایداری، مهندس هوش مصنوعی و تحلیلگر امنیت سایبری.

جاش گراف، مدیر عامل لینکدین اروپا و آمریکای لاتین، در این باره توضیحاتی ارائه می دهد. او می‌گوید: «با رفتن به سال ۲۰۲۴، واضح است که هوش مصنوعی و پایداری دو عامل اصلی هستند که اساساً بازار کار را تغییر می‌دهند. در واقع کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای به دنبال استخدام افراد حرفه‌ای با مهارت‌های سبز و هوش مصنوعی هستند. و مشاغل در این زمینه‌ها بالاترین نرخ رشد را در سراسر اروپا دارند.»

برای مثال در بریتانیا پنج شغل برتر در بریتانیا عبارتند از: مدیر پایداری، نماینده توسعه فروش، تحلیلگر پذیره‌نویسی (کسی که افراد و مشاغل را برای تعیین سطح ریسک آنها ارزیابی می‌کند)، مدیر ارشد درآمد و دندانپزشک.

تطبیق  مهارت‌ها با موقعیت‌های جدید شغلی

این گزارش همچنین می‌گوید که بسیاری از افراد متخصص در تلاش هستند تا با توجه به سرعت تغییر و تحولات تازه، مهارت‌های خود را با موقعیت‌های جدید شغلی تطبیق دهند. علاوه بر این، ۵۵ درصد از مدیران استخدام در سراسر اروپا بر این باورند که شرکت‌های آنها در حال از دست دادن متقاضیان ماهر هستند. چرا که با صلاحیت سنتی تطبیق نمی‌کنند.آقای گراف در این باره گفت: «بسیاری از این مشاغل حتی ۲۰ سال پیش وجود نداشتند. و با توجه به این که دنیای کار با چنین سرعتی در حال تغییر است. انطباق پذیری باید در ذهن مدیران کسب و کار باشد.»وی اضافه کرد: «در حالی که آموزش و توسعه در در مدیریت منابع انسانی که با هدف بهتر شدن عملکرد شغلی افراد و گروه‌ها در سازمان انجام می‌گیرد. اغلب به عنوان یک کار خوب دیده می‌شود. ارتقاء مهارت و بازآموزی اکنون برای جذب و حفظ استعدادها و به مساله ای مهم تبدیل شده است. همچنین اطمینان از برخورداری نیروی کار شما از مهارت‌های مورد نیاز برای انطباق با دنیای در حال تغییر کار بسیار مهم می باشد.»

✅ بیشتر بخوانیم 👈👈👈  کیفیت خواب شب

About The Author